KAMERY.PL
ul. Ciołka 17
01-445 Warszawa
www.kamery.pl
Tel: 22 532 69 69
E-mail: kontakt@kamery.pl
Dane z dnia: 02.12.2021

Kategoria: TV przemysłowa / CCTV » Kamery IP » Kamery kompaktowe IP


Produkt: IP8133 VIVOTEK Mpix

Cena netto:793.00 zł
Cena brutto:975.39 zł

Opis produktu:


IP8133 VIVOTEK jest niewielkich rozmiarów zintegrowaną kamerą megapikselową IP, zaprojektowaną do monitoringu wewnętrznego mieszkań, biur lub sal konferencyjnych. W obserwacji używa nowoczesnego przetwornika 1/4" CMOS, generującego obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, z częstotliwością odświeżania do 30 klatek na sekundę. Ponadto, estetyczny wygląd urządzenia sprawia, iż jest ono miłym dla oka dopełnieniem eleganckiego wystroju pomieszczeń.

Omawiając zalety i parametry pracy kamery sieciowej IP 8133 warto zwrócić uwagę na zastosowane w niej metody kompresji wideo. Model ten prowadzi bowiem kodowanie w aż trzech popularnych standardach jednocześnie (H.264, MPEG-4, MJPEG). System ten, noszący nazwę "triple-codec", w połączeniu z wielostrumieniowym przesyłaniem danych (multi-streaming) stanowi prawdziwy technologiczny majstersztyk z zakresu przetwarzania i eksportowania obrazu w kamerach IP. Najbardziej zaś ekonomicznym ze wspomnianych kodeków wideo okazuje się standard H.264, dzięki któremu kamera sieciowa VIVOTEK IP8133 perfekcyjnie odwzorowuje pierwotny wygląd obserwowanej sceny. Co więcej, standard ten pozwala na zapis kompresowanego pliku na znacznie mniejszej powierzchni dysku twardego, niż ma to miejsce w przypadku użycia starszych kodeków (MPEG-4, MJPEG). Przyczynia się to bezpośrednio do szybszego przesyłania danych w sieci IP.

Porównanie wydajności wiodących standardów kompresji wideo

Nowoczesna kamera IP nie może jednak obejść ssię bez znakomitych funkcji dodatkowych. Model IP 8133 posiada ich bardzo wiele - nie sposób więc wymienić je wszystkie. Na szczególną uwagę zasługuje system alternatywnego zasilania PoE (Power over Ethernet), dzięki któremu moc potrzebna do użytkowania kamery może byc pobierana bezpośrednio z portu Ethernet dowolnego urządzenia sieciowego (np. rejestratora IP) bez konieczności podłączania kamery do gniazda elektrycznego. To z kolei eliminuje problem plączącego się okablowania oraz zbyt małej ilości gniazd elektrycznych w pomieszczeniu. Kolejną interesującą technologią zaimplementowaną w modelu IP8133 jest niezwykle precyzyjny czujnik ruchu PIR. Czujnik ten wykrywa najmniejsze - niemożliwe do odnotowania przez człowieka - ruchy powietrza, wywoływane nawet niewielką zmianą temperatury poszczególnych obiektów. Na wyposażeniu kamery znajdują się także białe diody LED, ułatwiające monitoring pomieszczeń niedoświetlonych.

Do zestawu z kamerą dołączamy oprogramowanie rejestrujące VIVOTEK (32 kanały) GRATIS!

Podstawowe cechy użytkowe:

Odnośnik do produktu:


http://www.kamery.pl/produkty/kamery-kompaktowe-ip/ip8133-vivotek.htm