Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Monitoring IP

Czym jest monitoring IP?

Monitoring IP to nic innego jak systemy telewizji przemysłowej, w których transmisja i zapis danych audio/wideo odbywa się za pośrednictwem sieci komputerowych oraz łączy teleinformatycznych. Systemy nadzoru wizyjnego, w których przesył danych realizowany jest przy pomocy protokołu internetowego IP to zarazem podstawa i przyszłość nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego. Te nowe oblicze systemów wizyjnych daje ogromne możliwości w budowie systemów bezpieczeństwa. Sieciowe systemy telewizji przemysłowej są budowane na bazie kamer IP oraz specjalistycznego oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym, które nie tylko pozwala na zapis danych ale także na realizację wielu nowoczesnych technologii (np. inteligentna analiza obrazu). Choć sieciowe systemy monitoringu wizyjnego obecne są na rynku CCTV od dłuższego czasu, to dopiero teraz, dzięki dynamicznemu rozwojowi technik transmisji i kompresji danych, użytkownicy i instalatorzy dostrzegają ogromny potencjał tego typu instalacji.

Możliwości monitoringu IP

Podstawowe cechy, które odróżniają monitoring IP od konwencjonalnych instalacji CCTV to przede wszystkim, nieograniczone możliwości w zastosowaniu i implementacji najnowszych rozwiązań technologicznych. Jest to możliwe dzięki konstrukcji urządzeń sieciowych (kamery IP, wideo serwery IP, itp.), które mogą współpracować z wszelkiego rodzaju oprogramowaniem oraz innymi systemami komputerowymi (standaryzacja, wspólne protokoły sieciowe).

Sieciowe systemy monitoringu wizyjnego (CCTV IP) dzięki swojej architekturze pozwalają na tworzenie bardzo rozległych instalacji dozorowych. Przykładowo monitoring IP pozwala na scentralizowanie nadzoru wizyjnego nad praktycznie nieograniczoną liczbą kamer oddalonych od siebie o setki kilometrów, co w przypadku konwencjonalnych instalacji CCTV ze względów technicznych jest niewykonalne. W przypadku sieciowych systemów monitoringu wizyjnego obraz z kamery IP możemy podglądać z dowolnego miejsca na świecie, co jest możliwe dzięki globalnej sieci Internet.

Kolejną zaletą systemów wizyjnych, które wykorzystują protokół internetowy IP jest możliwość bezprzewodowej transmisji sygnałów audio/wideo. Realizacja bezprzewodowego systemu monitoringu IP jest niezwykle prosta, ponieważ każdy współczesny komputer posiada na swoim wyposażeniu moduł pozwalający na dostęp do sieci bezprzewodowej WiFi. Dzięki takiemu rozwiązaniu całkowicie eliminujemy koniczność tworzenia przewodowej sieci komputerowej, co znacznie ułatwia budowę tego typu instalacji w miejscach gdzie prowadzenie kabli jest utrudnione, kosztowne lub ze względów architektonicznych niemożliwe.

Szerokie możliwości integracji z innymi systemami bezpieczeństwa, w tym m.in. z:

 • Systemy kontroli dostępu
 • Biometria
 • Systemy alarmowe
 • Systemy identyfikacji tablic rejestracyjnych
 • Systemy inteligentnego zarządzania budynkami

Podstawowe zalety użytkowe monitoringu IP:

 • Możliwość integracji z innymi systemami
 • Możliwość budowy bardzo dużych systemów wizyjnych, ze scentralizowanym monitoringiem
 • Łatwa rozbudowa oraz współpraca z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi
 • Możliwość przewodowej, jak i bezprzewodowej transmisji danych
 • Wysoka jakość transmitowanych danych
 • Dostęp do innowacyjnych rozwiązań, np. inteligentna analiza obrazu, detekcja ruchu, identyfikacja tablic rejestracyjnych, itd.

Zastosowanie systemów monitoringu IP (CCTV IP)

Miejsc zastosowania sieciowych systemów monitoringu wizyjnego są praktycznie nieograniczone. Już od dłuższego czasu monitoring IP stosowany jest w ochronie najbardziej newralgicznych obiektów, takich jak: placówki państwowe, obiekty użyteczności publicznej, porty lotnicze oraz obiekty wojskowe. Możliwość łatwej rozbudowy sprawia, że monitoring IP jest jedynym sensownym rozwiązaniem dla szybko rozbudowywanych obiektów, a dzięki bezprzewodowej transmisji danych może być stosowany w miejscach, gdzie budowa tradycyjnego systemu była niemożliwa. Sieciowe systemy telewizji przemysłowej to propozycja dla osób ceniących wysoką jakość, funkcjonalność oraz możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań techniki. Specyfikacja instalacji monitoringu IP sprawia, że jest to doskonała inwestycja w przyszłość, gdyż w odróżnieniu od systemów analogowych można je w łatwy sposób rozbudować i wzbogacać o nowe technologie.


Możliwości zastosowania sieciowych systemów monitoringu wizyjnego:

 • Szkolnictwo - ochrona i zdalny monitoring boisk szkolnych, korytarzy i klas.
 • Transport - zdalny monitoring stacji i torów kolejowych, parkingów i garaży, autostrad i lotnisk.
 • Bankowość – powszechne rozwiązanie do ochrony dużych banków, oddziałów oraz bankomatów.
 • Instytucje rządowe – nadzór wizyjny i wysoki poziom bezpieczeństwa instytucji publicznych.
 • Handel – ochrona i zdalny nadzór w celu łatwiejszego i skuteczniejszego zarządzania obiektami.
 • Przemysł - monitorowanie procesów produkcyjnych, systemów logistycznych, magazynów i systemów kontroli stanu magazynowego.
Oferty specjalne
KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info
do góry
Sklep CCTV Instalacje Nowości Polecamy Promocje Oferty specjalne Mapa strony Kontakt
2005-2015 © KAMERY.PL