Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Pomoc techniczna

Zasady klasyfikacji systemów alarmowych

Do podstawowych zdań każdego systemy alarmowego należy wykrywanie i sygnalizowanie o sytuacjach, które mogą zagrozić bezpieczeństwu obiektów lub osób w nich przebywających. Ze względu na rodzaj wykrywanych zagrożeń instalacje alarmowe możemy podzielić na:

W przypadku systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) ogólny ich podział można przeprowadzić ze względu na istniejące strefy bezpieczeństwa. Podział tego typu instalacji alarmowych, z uwzględnieniem stref obszaru chronionego, wygląda następująco:

  • Ochrona peryferyjna – zewnętrzna ochrona obiektu wzdłuż ogrodzenia.

  • Ochrona zewnętrzna – bezpośrednia ochrona najbliższego otoczenia obiektu. Składają się na nią wszelkiego rodzaju zabezpieczenia mechaniczne typu: kraty, rolety, okna antywłamaniowe i mury.

  • Ochrona wewnętrzna – ochrona przestrzenni wewnątrz budynków, w tym również wszystkich otworów okiennych i drzwiowych. Obejmuje ona także zabezpieczenie szczególnych przedmiotów np. sejfów lub przedmiotów o wyjątkowej wartości.

Należy pamiętać, że zawsze przy doborze urządzeń alarmowych, w każdym z powyższych obszarów chronionych, konieczne jest uwzględnienie korelacji zagrożeń i parametrów technicznych stosowanych czujek alarmowych. Warto również starać się, aby niezależnie od strefy bezpieczeństwa instalacja alarmowa nie powodowała utrudnień w codziennej pracy użytkowników i personelu obiektu.

Inną klasyfikacją systemów alarmowych jest wprowadzona przez Polską Normę Systemy alarmowe PN-93/E-08390 z 01 stycznia 1994, w której uwzględniono zarówno klasy systemów sygnalizacji włamania i napadu, jak i systemów transmisji alarmu. Obwiązujące klasy oraz ich zastosowanie zostało przedstawione w tabeli poniżej:

Można się spotkać z jeszcze jedną klasyfikacją systemów alarmowych, która skupia się na urządzeniach alarmowych i opiera na założeniu skuteczności ich działania w zależności pod poziomu zagrożeń....wróć do pomocy

Oferty specjalne
KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info
do góry
Sklep CCTV Instalacje Nowości Polecamy Promocje Oferty specjalne Mapa strony Kontakt
2005-2015 © KAMERY.PL