Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Kompresja H.265 (HEVC)

Najnowszy standard kompresji obrazu, HEVC (ang. High Efficiency Video Coding), znany bardziej pod oznaczeniem H.265, wkracza na rynek IP CCTV. H.265 stworzono od podstaw, inspirując się wcześniejszymi zdobyczami w zakresie zaawansowanych metod kompresji obrazu. Pozwoli to zastąpić poprzednie dominujące dotychczas stadardy takie jak H.264 na przykład. Rozwiązania wprowadzone w standardzie kompresji H.265 pozwolą na zmniejszenie rozmiaru rejestrowanego materiału w jeszcze większym stopniu niż ma to miejsce.

Korzyści z H.265

Pliki zakodowane w ten sposób zajmują dwa razy mniej miejsca niż kompresowane za pomocą H.264 i to przy zachowaniu takiej samej jakości. Nowy standard pozwala na redukcję pasma średnio na poziomie 30-50% w stosunku do H.264, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie zapotrzebowania na przestrzeń dyskową. Zastosowanie kompresji H.265 w sieci IP CCTV pozwala na natychmiastową redukcję wykorzystania pasma i przestrzeni dyskowej przy zachowaniu tej samej jakości obrazu, a co za tym idzie, znaczące oszczędności. Jest to niezwykle istotne, ponieważ koszty budowy infrastruktury sieciowej oraz zakupu urządzeń do przechowywania danych, w tym licznych dysków twardych, stanowią łącznie bardzo istotną cześć budżetu przeznaczanego na budowę systemów monitoringu wideo. Dla porównania – serial Przyjaciele, kompletne 10 sezonów w H.264 zajmuje 53 Gigabajty, ale już w H.265 w tej samej jakości, cały serial ma niecałe 18 Gigabajtów. Jest to ogromna różnica, która mówi sama za siebie.


Nowy poziom jakości h.265

Nowy poziom jakości

Kamery i rejestratory z kompresją H265 wyznaczają nowy poziom we funkcjonowaniu i jakości wizyjnych systemów zabezpieczeń. Jest to zdecydowanie opłacalna inwestycja, biorąc pod uwagę korzyści H.265. Materiały zajmujące dwa razy mniej miejsca, obsługa rejestracji do 7680 na 4320 pikseli co pozwala na dwa razy dłuższy czas rejestracji obrazu. Daje to niezliczone możliwości, i mówiąc poetycko H.265 jest lekarstwem na problemy trapiące standard kompresji H.264.

Przykłady produktów marki LC Security w których została wykorzystana metoda kompresji H.265:

Przykłady produktów marki GeoVision w których została wykorzystana metoda kompresji H.265:

  • GV-BL3700
  • GV-VD3700
  • GV-BX4700
  • GV-BL5700
  • GV-VD5700
  • GV-BX5700
  • GV-FER5700« wróć
Oferty specjalne
KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info
do góry
Sklep CCTV Instalacje Nowości Polecamy Promocje Oferty specjalne Mapa strony Kontakt
2005-2015 © KAMERY.PL