Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Kamera samochodowa - bezpieczeństwo i rozrywka

Kamery samochodowe wciąż zyskują na popularności. Na stronach internetowych każdego dnia pojawiają się setki nowych filmików zarejestrowanych zza szyby pojazdu. Oczywiście kamery tego typu z założenia mają na celu poprawę bezpieczeństwa i szybkie wyjaśnienie ewentualnego zdarzenia drogowego, ale różnie z tym bywa. Zwykle szczytne cele idą w niepamięć, a filmiki mają po prostu obnażyć głupotę lub brawurę innych kierujących. Czy zatem warto inwestować w rejestrator, który może okazać się zupełnie niepotrzebny? Jak najbardziej. Bo to przecież jedyna forma zabezpieczenia podczas bezprawnego zatrzymania i materiał mogący być podstawą do dochodzenia swych roszczeń od ubezpieczyciela w razie kolizji czy wypadku. Krótko mówiąc: kamera samochodowa jest dla kierowcy jak bilet autobusowy dla pasażera komunikacji miejskiej - codziennie trzeba mieć, aby raz na jakiś czas okazać. Poza tym kamerkę samochodową można wykorzystać również do rekreacyjnej rejestracji przejechanej trasy oraz poprawiania własnego stylu i bezpieczeństwa jazdy. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie rejestratora samochodowego? Podpowiadamy!

Rozdzielczość

Jest to jeden z najważniejszych parametrów, decydujący o jakości nagrań. Generalnie wyższa rozdzielczość to lepsza jakość filmów, ale tylko przy optymalnie wysokich innych parametrach obrazu. Standardową dla kamer samochodowych rozdzielczością jest HD 1280 x 720 px. Wystarcza ona w zupełności do szczegółowego zapisu obrazu i zajmuje stosunkowo niedużo miejsca. Najlepszą rozdzielczością polecaną obecnie do wszechstronnego wykorzystania jest FullHD. Trzeba pamiętać, że im wyższa rozdzielczość tym większy rozmiar pliku i może się okazać, że przechowywane filmiki będą bardzo krótkie, dlatego rozdzielczości większe niż 1920 x 1080 px nie są zazwyczaj wskazane.


Obraz z samochodowej kamery FullHD

Zapis

Niesłychanie ważnym jest, aby filmy przetwarzane przez kamerę były w odpowiedni sposób zapisane. Rejestratory samochodowe obsługują zazwyczaj karty pamięci lub posiadają pamięć wbudowaną. Warto zwrócić uwagę, aby pamięć ta była obszerna lub by urządzenie obsługiwało karty dużej pojemności (16 - 32GB). Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość nagrywania w pętli. Pozwala to - w przypadku braku miejsca w pamięci - na nadpisanie bieżących nagrań na materiale najstarszym.

Kąt nagrywania

Im szerszy kąt widzenia, tym większy kadr zostaje uchwycony na nagraniach. Przeważająca większość rejestratorów oferuje kąt widzenia równy 120 stopni, jednak w naszej ofercie posiadamy również rejestrator oferujący widzenie w zakresie 140 stopni (LC-185 CD) oraz rejestrator z dwoma kamerami (LC-TCC-1280), pozwalający na dokładny zapis szerokiego kadru.


LC-149CD
Rejestrator samochodowy LC-TCC-1280 z dwoma kamerami.

Sensor ruchu

Czujnik ruchu w kamerce samochodowej to bardzo przydatna funkcja. Posiada ją np. kamera LC-185 CD. Możliwość ta pozwala uruchomić nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu w polu widzenia kamery. Dzięki temu możemy zaoszczędzić przestrzeń zapisu ograniczając rejestrację jedynie do zdarzeń, które mogą okazać się przydatne.

GPS

Kamery wyposażone w GPS są bardzo wygodne, bo poza przejechaną trasą wskazują również aktualną prędkość. Integracja z mapami Google, którą oferuje np. LC-145CD to możliwość prześledzenia trasy na mapie z dokładną prędkością czasem nagrania. Funkcja ta szczególnie przydaje się w firmach, w których pracownicy często przemieszczają się samochodami służbowymi.


Parametry trasy
Parametry trasy zarejestrowane przez samochodową kamerę LC-145CD

Nagrywanie po zmroku.

Aby kamera samochodowa była efektywna w porze nocnej powinna być odporna na światło latarni i posiadać diody podczerwieni. Taką kamerą jest np. LC-600C. Należy jednak pamiętać, że w warunkach nocnych mimo wszystko nagrania mogą nie być zadowalającej jakości. Najlepsza jakość zawsze uzyskiwana jest dla obiektów znajdujących się w niewielkiej odległości od samochodu.

Wyświetlacz

Nie wszystkie rejestratory samochodowe wyposażone zostały w wyświetlacz. Jest to niezwykle przydatne. Pozwala zobaczyć jaki obraz uzyskuje kamera i ewentualnie skorygować opcje bądź ustawienie kamery. Kamera LC-149 CD posiada 2,7-calowy ekran, natomiast wyświetlacz LC-TCC-1280 można po skontrolowaniu obrazu złożyć na czas podróży, aby nie zmniejszał widoczności w czasie jazdy.


LC-149CD
Kamera LC-149 CD z 2,7-calowym wyświetlaczem.

Kamera cofania

Niektóre rejestratory, jak np. LC-185CD złożone są z dwóch kamer w tym jednej tylnej. Pozwala to na rejestrację nie tylko tego co dzieje się przed samochodem, ale również zdarzeń mających miejsce za nim. Kamery cofania szczególnie polecane są do jazdy po mieście, kiedy przy wzmożonym ruchu ulicznym nie trudno o kolizję.


LC-185CD
Zestaw LC-185CD: kamera przednia z rejestratorem oraz kamera tylna.


Wybór kamery samochodowej nie jest łatwy, kiedy na rynku dostępnych jest tak wiele różnych modeli. Ważnych funkcji jest oczywiście znacznie więcej, ale nie sposób wymienić wszystkich, gdyż wymagania kierowców są różne. Jeżeli jednak macie jakiekolwiek wątpliwości i potrzebujecie fachowej porady - zapraszamy do kontaktu z nami.



« wróć
Oferty specjalne
KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info
do góry
Sklep CCTV Instalacje Nowości Polecamy Promocje Oferty specjalne Mapa strony Kontakt
2005-2015 © KAMERY.PL