Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Pomoc techniczna

Cyfrowe instalacje domofonowe

Cyfrowe systemy domofonowe to instalacje zabezpieczeń, które umożliwiają obsługę kilku, kilkunastu, a nawet kilkaset klatek schodowych wyposażonych we własne panele zewnętrzne (bramofony). Dzięki możliwości pracy w trybie automatycznego przełączanie nie wymagają stosowania dodatkowych urządzeń przełączających w postaci przekaźników (jak to ma miejsce w domofonach analogowych). Istotną zaletą cyfrowych systemów domofonowych jest możliwość stworzenia systemu o hierarchicznej strukturze wywołań. W takim przypadku pierwszy bramofon umieszczany jest przy bramie wjazdowej, następny przy wejściu na klatkę schodową, itd. Należy także zaznaczyć, że prowadzenie rozmowy z modułu umieszczonego przy furtce lub bramie wjazdowej z mieszkaniem na jednej z klatek, nie wyklucza możliwości prowadzenia rozmów w obrębie innych klatek schodowych. Z tego też względu cyfrowe systemy domofonowe o hierarchicznej strukturze znajdują szerokie zastosowanie w systemach zabezpieczeń nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i dużych kompleksów.


Cyfrowe systemy domofonowe

Fot. Cyfrowe instalacje domofonowe


Cyfrowe instalacje domofonowe oferują dostęp do wielu użytecznych funkcji, które są niedostępne dla systemów analogowych. Przykładowo po wybraniu specjalnego kodu liczbowego na klawiaturze numerycznej modułu wywołania może być aktywowana jedna lub więcej usług specjalnych, takich jak zapalanie oświetlenia klatki schodowej, uaktywnienie jednego lub więcej zamków elektrycznych, otwarcie zdalnie sterowanej bramy, uaktywnienie alarmu antywłamaniowego, itd. Niektóre z profesjonalnych bramofonów cyfrowych oferują także dostęp do elektronicznego spisu adresowego tych osób, które chcą pokazać swoje nazwiska (wywołanie abonenta może być realizowane bezpośrednio ze spisu lokatorów).


Bramofon cyfrowy

Fot. Przykładowy cyfrowy panel zewnętrzny (bramofon cyfrowy)


W przeciwieństwie do systemów analogowych, cyfrowe systemy domofonowe zapewniają maksymalną dyskrecję rozmowy (może być prowadzona jedynie z wywołanym unifonem - lokatorem). Czas trwania rozmowy może być nieograniczony (do momentu nadejścia nowego wywołania) lub może być ograniczony podczas programowania systemu (np. do 30 sekund). Możliwe jest także skonfigurowanie systemu w taki sposób, aby tylko wywołany lokator był uprawniony do otwarcia drzwi. Warto także dodać, że coraz częściej cyfrowe instalacje domofonowe oferują możliwość zastosowania unifonów interkomowych, dzięki którym możliwe jest prowadzenie rozmów pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami.


OR-VID-DT-1015UV

Fot. Unifon cyfrowy OR-VID-DT-1015UV ORNO


Kolejną z zalet nowoczesnych, cyfrowych instalacji domofonowych jest możliwość współpracy z centralami portierskimi, dzięki którym możliwe jest przejmowanie określonych wywołań do mieszkańców (np. w godzinach nocnych lub w przypadku nieobecności mieszkańca). Centrale portierskie mogą także odbierać wszelkiego typu sygnały alarmowe pochodzące z poszczególnych mieszkań (np. sygnały z czujników włamaniowych, pożaru, zalania wodą czy detektorów gazów). Dzięki takiemu rozwiązaniu ochrona budynku jest w stanie natychmiastowo zareagować na zaistniałe zagrożenie.

Systemy cyfrowe mogą współpracować z panelami wideodomofonowymi, dzięki którym identyfikacja osób przy wejściu do budynku odbywa się nie tylko za pomocą dźwięku, ale także i obrazu wideo (wideodomofony - w tym przypadku panelem zewnętrznym jest wideobramofon, będący połączeniem bramofonu i kamery). Pozwalają także na podłączenie do systemu kamer telewizji przemysłowej CCTV


Wideodomofon ORNO

Fot. Zestaw wideodomofonowy dla domu jednorodzinnego lub mieszkania OR-VID-VP-1009 ORNO


Warto także zaznaczyć, że w większości przypadków domofony cyfrowe wymagają pionach tylko dwóch przewodów, do których podłączane są wszystkie unifony cyfrowe montowane w poszczególnych mieszkaniach. Dzięki tej właściwości okablowanie nowoczesnych cyfrowych systemów domofonowych jest o wiele prostsze niż systemów analogowych, dlatego też systemy cyfrowe są najlepszym sposobem na budowę wieloabonentowych instalacji....wróć do pomocy

Oferty specjalne
KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info
do góry
Sklep CCTV Instalacje Nowości Polecamy Promocje Oferty specjalne Mapa strony Kontakt
2005-2015 © KAMERY.PL