Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Bezpieczne korzystanie z kamer

Kamery instalowane w sklepach, firmach, instytucjach użyteczności publicznej czy na ulicach już nikogo nie dziwią. Dodatkowo coraz więcej osób decyduje się na założenie monitoringu w swoich prywatnych mieszkaniach, domach czy na posesjach. Wszystko w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa oraz sprawnego wykrycia i ujęcia ewentualnych włamywaczy czy udaremnienia przestępstwa. Jednak samo zakupienie oraz zainstalowanie kamery nie wystarczy. Aby mieć pewność, że posiadany sprzęt spełnia powierzone mu zadania należy odpowiednio go zabezpieczyć przed ewentualnymi atakami ze strony hakerów.


Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że współczesne kamery przeznaczone do monitoringu nie są prostymi gadżetami, których głównym zadaniem jest transmisja obrazu. Tak naprawdę to trochę bardziej skomplikowane urządzenia wyposażone w wiele funkcji. Dlatego pierwszym krokiem po nabyciu odpowiedniej kamery powinno być przeczytanie instrukcji obsługi. Ta oczywista czynność często jest pomijana co może być przyczyną niewłaściwego używania nabytych sprzętów. Kwestią najważniejszą, jeżeli chodzi o bezpieczne korzystanie z kamer, jest zmiana domyślnego hasła dostępu do swojego modelu urządzenia. Użytkownicy często zapominają o tej niezwykle istotnej procedurze. Tymczasem korzystanie z domyślnego hasła (podanego w instrukcji obsługi) może prowadzić do niechcianych ataków hakerskich. Aby nowe hasło było trudne do złamania musi być dość skomplikowane. Warto stworzyć je z kombinacji dużych, małych liter oraz cyfr i symboli (znaków specjalnych należy używać tylko w przypadku, kiedy pozwala na to oprogramowanie kamery). Dobrze, żeby składało się minimum z ośmiu znaków. Należy unikać oczywistych połączeń (imion bliskich osób, pupili czy jednoznacznych sekwencji numerycznych, np.: 1234; 1111). Co więcej trzeba wystrzegać się powielanych haseł (np.: password2, hasło3). W przypadku podejrzeń, że ktoś może znać nasze hasło – należy niezwłocznie je zmienić. Dobrym pomysłem jest także regularna zmiana aktualnego hasła.


moni

Wielu użytkowników będąc w pracy pragnie obserwować swoje dziecko bądź monitorować budowę domu. Aby skorzystać z takiej funkcji, najpierw, warto sprawdzić czy opcja udostępniania obrazu w internecie jest wyłączona. Niestety nie wszyscy producenci o to dbają. Dlatego kupując kamerę trzeba koniecznie przejrzeć wszystkie opcje i wyłączyć tryb udostępniania. Wówczas będziemy mieć pewność, że nagranie dociera tylko do uprawnionych osób. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa warto również zdefiniować maksymalną liczbę użytkowników, którzy w jednym czasie mogą łączyć się z kamerą.

Podjęcie kroków mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających z kamer jest niezwykle ważne. Wszystko dlatego, że przez zwykłą nieuwagę lub zignorowanie konieczności zmiany domyślnego hasła dostępu możemy stać się niechcianymi bohaterami nagrań umieszczanych w sieci. Dlatego bezpieczeństwo należy postawić na pierwszym miejscu.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info