Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Kamery Bydgoszcz

Błonie -Bydgoszcz

Mieszkańcy tego osiedla chcą monitoringu. - Znaleźliśmy na to pieniądze, system ruszy już jesienią - zapowiada Tadeusz Stańczak, prezes Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Kradzieże, rozboje, bójki - to największy problem mieszkańców Błonia. Aby na osiedlowych ulicach czuć się bezpieczniej, mieszkańcy poprosili prezesa Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o utworzenie w tej części miasta monitoringu. - Wielką orędowniczką tego pomysłu jest Grażyna Kufel, przewodnicząca spółdzielczej rady osiedla - przyznaje Stańczak. - Po konsultacjach z mieszkańcami uznaliśmy, że stać nas na zakup i instalację trzech kamer, z których każda kosztuje około 30 tysięcy złotych. Wszystko po to, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa bydgoszczan mieszkających w tej części miasta - wyjaśnia.

Spółdzielcy sfinansują kupno sprzętu, a urząd miasta zapłaci za przesył obrazu, wyłoży też pieniądze na przystosowanie jednego z pomieszczeń w komisariacie policji Błonie do odbioru obrazu. - Przygotowujemy już dokumentację techniczną - przyznaje Adam Ferek, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego UM. - To trójstronny projekt pomiędzy policją, spółdzielcami a urzędem. Na razie jeszcze nie wiemy ile to wszystko będzie kosztowało - dodaje.

Wstępnie spółdzielcy ustalili, że kamery powinny być zainstalowane na ul. Broniewskiego nieopodal targowiska, na Okrzei 2 oraz na innym bydgoskim osiedlu - Wzgórzu Wolności, przy ul. Beskidzkiej 12, gdzie gospodarzem jest także BSM.

- Mamy nadzieję, że system się sprawdzi. Chcemy sprawić, aby ludziom żyło się lepiej i bezpieczniej. Dzięki kamerom łatwiej będzie także chronić majątek naszych kupców handlujących na Broniewskiego. Wiemy, że monitoring świetnie zdaje egzamin w Fordonie, gdzie kamery działają już prawie rok - kończy Stańczak.

Od sierpnia działa w Fordonie jedyny w mieście monitoring, sfinansowany w części przez spółdzielnię mieszkaniową. W najbardziej newralgicznych punktach dzielnicy jest zamontowanych osiem kamer. - Dzięki nim częściej łapiemy na gorącym uczynku chuliganów i drobnych złodziei - przyznaje Mirosław Hernet, komendant fordońskiego komisariatu. Miejsca wcześniej niebezpieczne stały się teraz oazami spokoju. Ale nie jest, aż tak różowo, chuligani przenieśli się inne rejony już nie objęte okiem kamery.

Obecnie w Bydgoszczy działają 43 kamery, monitorujące m.in. Stary Rynek, rondo Jagiellonów, okolice pomnika Rejewskiego na Gdańskiej.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info