Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Kamera AXIS HDTV z funkcją PTZ i panoramicznym obrazem 360° po jednym kliknięciu

Firma AXIS Communications, będąca liderem sieciowych systemów monitoringu wizyjnego, zaprezentowała pierwszą kamerę kopułkową HDTV z funkcją PTZ i panoramicznym obrazem 360°, który możemy uzyskać po jednym kliknięciu. Mowa o kamerze kopułkowej PTZ w wersji AXIS P5544, która ze względu na swoje walory użytkowe jest niezastąpionym narzędziem pracy dla systemów telewizji dozorowej lotnisk, dworców kolejowych, galerii handlowych oraz wszystkich obiektów, w których wymagany jest szeroki zakres nadzoru oraz ostry obraz, umożliwiający dokładną identyfikację postaci i zdarzeń alarmowych.

Prezentowana kamera sieciowa PTZ działa w oparciu o unikalną technologię Panopsis firmy AXIS Communications, która zakłada wykorzystanie dwóch soczewek. Dzięki takiemu rozwiązaniu kamera AXIS P5544 może pracować w pełnym trybie panoramicznym 360° z soczewką szerokokątną oraz jako szybka kamera kopułkowa z funkcją pełnego obrotu, pochylenia do 180° oraz z 18-krotnym zoomem optycznym w rozdzielczości HDTV 720p (format 16:9). Na jej wyposażeniu znajdziemy również niezwykle użyteczną funkcję szkła powiększającego i konfigurowalne pozycje kamery, co w znacznym stopniu ułatwia monitorowanie dowolnego obszaru w trybie panoramicznym 360°. Funkcja progresywnego skanowania pozwala na prawidłową reprodukcję scen z szybko poruszającymi się obiektami (wyeliminowano niepożądany efekt rozmytych krawędzi). Połączenie tych wszystkich rozwiązań sprawia, że kamera kopułkowa PTZ w wersji AXIS P5544 zapewnia pełną widoczność w zakresie 360° na obszarze o powierzchni 950 m2 – to teren porównywalny z trzema kortami tenisowymi.

Kolejnym atutem tego profesjonalnego urządzenia sieciowego jest możliwość równoczesnej transmisji wielu indywidualnie konfigurowalnych strumieni wideo w formatach H.264 i Motion JPEG, co pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów sieciowych oraz pamięci masowej.

Kamera kopułkowa AXIS P5544 została wyposażona w funkcję Dzień/Noc, dzięki której prawidłowo pracuje zarówno w dziennych, jak i nocnych warunkach oświetleniowych, co pozwala na jej zastosowanie w całodobowych instalacjach monitoringu wizyjnego. Szeroki zakres dynamiczny WDR (Wide Dynamic Range) zapewnia lepszą widoczność obiektów znajdujących się zarówno w zacienionych, jak i oświetlonych obszarach sceny.

Kamera AXIS P5544 zapewnia obsługę dwukierunkowej transmisji dźwięku z funkcją audio detekcji, pozwalającą np. na uruchomienie alarmu w wypadku wykrycia podejrzanych dźwięków. Do kamery można też podłączyć urządzenia zewnętrzne, takie jak czujniki i przekaźniki, na przykład w celu automatycznego włączenia oświetlenia lub zablokowania drzwi. Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart pamięci SD/SDHC, kamera sieciowa AXIS P5544 może lokalnie przechowywać nagrania wideo (zwiększona niezawodność pracy instalacji CCTV IP).

Prosta w montażu obudowa kopułkowa PTZ (montaż powierzchniowy lub wpuszczany) to konstrukcja o stopniu szczelności IP51, zapewniająca ochronę przed pyłem i kapiącą wodą. Obraz można rejestrować nawet po włączeniu systemu zraszaczy. Kamera zasilana jest przez sieć Ethernet (standard IEEE 802.3at), co znacznie upraszcza instalację dzięki zastosowaniu jednego standardowego kabla sieciowego do przesyłania zasilania, obrazu i sterowania mechanizmem PTZ.

Warto także wspomnieć o obsłudze platformy AXIS Camera Application Platform, która umożliwia umożliwiającą instalację aplikacji do analizy obrazu, opracowanych przez partnerów firmy AXIS.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info