Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Kamery CCTV Lublin

Lublin: Urzędnikom przez prawie dwa lata nie udawało się zamontować kamery. Po artykule "Gazety" okazało się jednak, że jest to możliwe.

Miejski wydział informatyki i telekomunikacji nie mógł dodać nowego punktu monitoringu, bo nie było wiadomo, kto jest większościowym właścicielem kamienicy przy ul. Kunickiego 52, a umieszczenie kamery właśnie na tym budynku umożliwiałoby najlepszą obserwację ruchliwego skrzyżowania z Nowym Światem. Wydział miasta dwukrotnie zwracał się pisemnie w tej sprawie do administratora kamienicy, czyli Zarządu Nieruchomości Komunalnych, ale bez efektów. Ostatni raz ZNK odmówił wydania zgody na montaż urządzenia w maju 2007 roku. Jeszcze tydzień temu ZNK nie widział szans na rozwiązanie problemu. "Nie można bowiem nazwać działaniem na korzyść właściciela budynku nieodpłatnego udostępnienia do używania jego części osobom trzecim, nawet w celu społecznie uzasadnionym" - tak administrator tłumaczył odmowę w piśmie przesłanym do "Gazety".

Później okazało się, że jednak można obyć się bez zgody właścicieli kamienicy. - Jeszcze raz wystąpiliśmy w tej sprawie do ZNK. Mamy już zgodę administratora. Po prostu, jak pojawią się głosy sprzeciwu, na przykład zgłoszą się do nas właściciele, to zdejmiemy kamerę - mówi Grzegorz Hunicz, dyrektor miejskiego wydziału informatyki i telekomunikacji.

- Dlaczego nie można było wcześniej wpaść na takie rozwiązanie?

- Trudno powiedzieć. Postępowaliśmy zgodnie z prawem, zależało nam, aby wypowiedzieli się właściciele - odpowiada dyrektor Hunicz.

- Wcześniej nie było też takiej presji społecznej. Wysyłaliśmy do ZNK pisma, ale bez efektu. Dopiero po artykule w "Gazecie" spółka niespodziewanie zmieniła zdanie - mówią zaangażowani w sprawę urzędnicy ratusza.

- Każda dodatkowa kamera sprawia, że w dzielnicy jest bezpieczniej. Ja z moimi parafianami postaraliśmy się w ostatnim czasie o montaż urządzenia na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej i Męczenników Majdanka. Pod petycją w tej sprawie podpisało się około 20 firm działających w okolicy i jest zgoda ratusza na kamerę - przekonuje ksiądz Ryszard Winiarski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Lublinie.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info