Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Kamery zmieniają W. Brytanię

Kamery zmieniają W. Brytanię w orwellowskie społeczeństwo

Masa kamer przemysłowych, czuwających nad zachowaniem Brytyjczyków miejscach publicznych grozi przekształceniem kraju w "orwellowskie" społeczeństwo - ostrzegł w niedzielę starszy rangą funkcjonariusz brytyjskiej policji.

Ian Readhead z szefostwa policji w Hampshire powiedział telewizji BBC, że szczególnie martwi go instalowanie kamer w okolicach o względnie niskiej przestępczości. "Naprawdę martwię się, co stanie się z produktem z tych kamer, i co będzie dalej" - wskazał.

"Jeśli coś takiego pojawi się w naszych wioskach, to naprawdę będziemy zmierzać ku orwellowskiej sytuacji, gdzie kamery są na każdym rogu - powiedział. - Naprawdę nie uważam, abym w takim kraju chciał żyć".

Brytyjskie MSW w oświadczeniu podkreśliło, że kamery odgrywają "istotną rolę" w zwalczaniu przestępczości; stanowią "cenne narzędzie" pozwalające chronić społeczeństwo i przestrzegającą prawa większość przez pomoc w identyfikowaniu naruszających prawo i stawianiu ich przed sądem.

Według opublikowanego w zeszłym roku raportu w Wielkiej Brytanii są aż 4,2 mln kamer, czyli jedna - kamera przypada na 14 ludzi. Obliczono, że pojedynczy człowiek może zostać zarejestrowany przez kamery w ciągu jednego dnia aż 300 razy.

Organizacje obrony swobód obywatelskich krytykują plany rozszerzania metod monitoringu i kontroli, takich jak dowody tożsamości i montowanie kamer, które mogą także nagrywać rozmowy. Rząd jednak twierdzi, że kamery i inne metody nadzoru ogrywają istotną rolę w zwalczaniu przestępczości i terroryzmu.

(gazeta.pl)« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info