Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

monitoring : monitoring przemysłowy

Monitoring przemysłowy małego sklepu.

Sklepy to miejsca, które obecnie najbardziej narażone są na włamania i liczne kradzieże. Właściciele sklepów próbują sobie radzić z tym procederem na różne sposoby jednak zdecydowanie najskuteczniejszym jest monitoring przemysłowy. Monitoring przemysłowy to system kamer przemysłowych, który monitoruje i rejestruje wszystkie zdarzenia w naszym sklepie. Zapobiega kradzieżą, szczególnie w sklepach samoobsługowych. W monitoringu osób, towarów i pieniędzy najlepiej spisują się kolorowe kamery przemysłowe. Dlaczego? Kolor to jeden z dodatkowych elementów, który ułatwia identyfikację zarówno towaru jak i osoby. Jeśli planujemy monitoring przemysłowy w nocy należy decydować się na kamery, które wyposażone są w reflektory podczerwieni. Kamery do obserwacji nocnej są kamerami czarnobiałymi.

Jak powinien wyglądać monitoring przemysłowy małego sklepu?

Najbardziej istotnym elementem każdego systemu monitoringu są kamery przemysłowe. To od kamer w dużej mierze zależy skuteczność i jakość instalowanego systemu telewizji dozorowej. Jak rozlokować kamery podczas montażu monitoringu dla małego sklepu? Po pierwsze należy wyposażyć się zarówno w kamery wewnętrzne jak i zewnętrzne. Do monitoringu zewnętrznego wystarczy jedna kamera. Kamerę zewnętrzną wykorzystuje się do obserwowania otoczenia przed sklepem, przede wszystkim drzwi wejściowych i witryn sklepowych. Obserwacja zewnętrzna wymaga monitoringu zarówno w dzień jak i w nocy. Z tego względu kamera zewnętrzna powinna pracować w dwóch trybach Dzień/Noc. Kamery pracujące w dwóch trybach wyposażone są w specjalne reflektory podczerwieni oraz obiektywy, które umożliwiają obserwację nawet w całkowitych ciemnościach. Przykładem kamery przemysłowej przystosowanej do pracy Dzień/Noc jest kamera SN-486C M11202. Kamery SN-486C M11202 są bardzo często wykorzystywane w systemach monitoringu przemysłowego. Główną przyczyną tej popularności jest bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Kamery wyposażone są w specjalne obiektywy z automatyczną przysłoną. Zastosowanie tego typu obiektywów pozwala na poprawną pracę w skrajnych warunkach oświetleniowych, od bardzo silnego nasłonecznienia do prawie całkowitych ciemności. Ponadto, obiektywy z automatyczną przysłoną dają gwarancję, że obraz z kamer przemysłowych nie zostanie prześwietlony przez światła reflektorów samochodowych, reklam itp. Tego typu kamery zewnętrzne należy wyposażyć w dodatkową obudowę z grzałką.

Po montażu kamery zewnętrznej nadchodzi czas na kamery wewnętrzne. Monitoring przemysłowy małego sklepu nie wymaga dużej ilości kamer. Do monitoringu małego sklepu w zupełności wystarczą trzy kamer wewnętrzne. Gdzie i jak rozlokować kamery wewnętrzne? Pierwszą kamerę wewnętrzną należy zamontować w magazynie. Kamera powinna być tak zainstalowana aby jej obiektyw był skierowany na drzwi wejściowe. Pozostałe dwie kamery należy umieścić bezpośrednio w pomieszczeniach sklepowych. Jedna z kamer powinna być kopułowa, druga może być kompaktowa. Kamerę kopułową najlepiej wyposażyć w szerokokątny obiektyw, który umożliwia obserwację dużej przestrzeni. Drugą kamerę należy umieścić bezpośrednio w okolicy kasy do obserwacji miejsca bezpośredniej obsługi klienta.

Mamy już zainstalowane kamery. Co dalej? Kolejnym elementem naszego monitoringu przemysłowego jest wybranie odpowiedniego monitora. Monitor do obserwacji widoku z kamer najlepiej by posiadał przekątną ekranu 14 cali. Monitor powinien być kolorowy, może być wykonany w technologii LCD.

Po zakupie monitora, należy wybrać odpowiednie urządzenia do rejestracji obrazu z kamer przemysłowych. Urządzenia, które służą do rejestracji i odtwarzania obrazu z kamer nazywamy rejestratorami cyfrowymi. Podstawową zaletą wszystkich rejestratorów jest możliwość podłączenia jednocześnie kamer kolorowych i czarnobiałych. Dodatkowym atutem jest to, iż są to całkowicie niezależne urządzenie wyposażone w własny system operacyjny, co sprawia, że nie ma żadnych problemów ze stabilną pracą tego urządzenia. W przypadku małego sklepu urządzenia do rejestracji obrazu nie muszą być zbytnio zaawansowane funkcyjnie. Wystarczą rejestratory typu SIMPLEX lub DUPLEX. Każdy z rejestratorów ma złącze alarmowe dzięki temu w przypadku wykrycia ruchu przez rejestrator, sygnał z jego wyjścia alarmowego przesłać do centrali alarmowej. Funkcja automatyczne detekcji ruchu jest bardzo przydatna w sytuacjach gdzie ruch odbywa się sporadycznie. Funkcja bardzo ważna pozwalająca na rejestrowanie tylko sytuacji, w których rzeczywiście coś się dzieje, przez co pozwalająca na wydłużenie czasu nagrania. Ułatwia to zdecydowanie komfort i jakość pracy całego systemu monitoringu przemysłowego.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info