Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Monitoring IP opiekunki do dziecka

Monitoring IP opiekunki do dziecka to prosty system nadzoru wideo, przeważnie tworzony w oparciu o jedną kamerę, którego podstawowych zadaniem jest zdalne monitorowanie pracy opiekunki do dziecka. Instalacje nadzoru wideo tego typu są szczególnie użyteczne w sytuacjach, gdy dużo czasu spędzamy w pracy poza domem i chcemy mieć pewność, że naszemu dziecku pod opieką niani nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Jednym z najlepszych sposobów na budowę tego typu systemów wizyjnych są bezprzewodowe kamery sieciowe, które charakteryzują się łatwą instalacją nawet w trudno dostępnych miejscach, możliwością podglądu obrazu z kamery za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzeń mobilnych (Windows Mobile, Symbian i iPhone), skuteczną pracą przy zmiennym oświetleniu oraz w większości przypadków możliwość rejestracji dźwięku.

Monitoring IP niani - kamery IP Geovision

Fot. Wygląd kamery IP Geovision GV-CAW120 i GV-CAW220

W sprzedaży znajdziemy wiele kamer sieciowych do tego typu zastosowań, jednak tylko nieliczne z nich są w stanie sprostać najbardziej wymagającym użytkownikom. Najnowszą propozycję stanowią bezprzewodowe kamery IP Geovision z serii GV-CAW (przeznaczone do zastosowań wewnętrznych), które charakteryzuje podwyższona funkcjonalność, niezawodne działanie oraz rewelacyjna jakość generowanego obrazu. Do tego mogą także prawidłowo pracować w trybie całodobowym oraz rejestrować dźwięk (wbudowany głośnik i mikrofon, dwukierunkowe audio) i wykrywać ruch (wbudowany czujnik PIR). Kamery IP Geovision GV-CAW dostępne są w dwóch wersjach, różniących się od siebie rozdzielczością generowanego obrazu. Model GV-CAW120 dostarcza obraz w rozdzielczości 1,3MP (30 kl./s, kompresja H.264), natomiast kamera w wersji GV-CAW220 oferuje obraz o rozdzielczości 2,0MP (30 kl./s, kompresja H.264). Wysoka szczegółowość generowanego obrazu pozwala na szczegółowe rozpoznanie zarejestrowanych na obrazie osób i przedmiotów (bez problemu możemy stwierdzić czym bawi się nasze dziecko).

Monitoring IP niani - kamery IP Geovision

Fot. Wygląd kamery IP Geovision GV-CAW120 i GV-CAW220

Proponowane kamery IP do monitoringu opiekunki do dziecka pozwalają na prowadzenie nadzoru wideo przez całą dobę, nawet w sytuacji bardzo nierównego oświetlenia obserwowanej sceny. Prawidłową pracę przy zmiennym oświetleniu zapewnia wbudowana funkcja Dzień/Noc i dioda światła białego o zasięgu 5 m, która zapewnia dodatkowe doświetlenie obserwowanej sceny przy niskim poziomie oświetlenia. Na szczególną uwagę zasługuje szeroki zakres dynamiki WDR, który poprawia rozpoznawalność obiektów znajdujących się w prześwietlonych lub zaciemnionych obszarach obserwowanej sceny.

Kamery sieciowe GV-CAW Geovision zostały odpowiednio przystosowane do płynnej i bezpiecznej pracy w bezprzewodowej sieci komputerowej (antena wbudowana, standardy IEEE 802.11 b/g/n, wiele metod szyfrowania: WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK), dzięki czemu ich instalacja, nawet w trudno dostępnych miejscach, jest łatwa i szybka (nie trzeba prowadzić przewodów transmisyjnych). Kolejną ich zaletą użytkową jest łatwe przystosowanie zarówno do możliwości sieci IP, jak i wymagań jakościowych stawianych przez instalację nadzoru wideo. Wydajną pracę oraz optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów sieciowych, zapewnia możliwość wygenerowania dwóch niezależnie skonfigurowanych strumieni wideo oraz dostęp do kilku metod kompresji wideo: H.264, MPEG-4 ASP i MJPEG. Na uwagę zasługuje także niewielka i estetycznie wykonana obudowa w kolorze białym, która pozwala na prowadzenie dyskretnej obserwacji. Wśród wielu opcji dodatkowych kamer sieciowych GV-CAW Geovision znajdziemy m.in.: zintegrowany obiektyw o stałej ogniskowej 3,35 mm, alarm sabotażowy (zasłonięcie obrazu, zmiana ostrości, zmiana kierunku), zgodność ze standardami PSIA i RTSP, Slot na karty micro SD / SDHC / SDXC klasy 6 lub wyższej oraz zasilanie PoE (IEEE 802.3af, 48VDC, max 15.4W, 350mA) lub 5VDC (max 7W, 1400mA). Do każdej kamery dołączono bezpłatnie oprogramowanie NVR do zarządzania systemami telewizji przemysłowej.

Monitoring IP niani - kamery IP Geovision

Fot. Wygląd kamery IP Geovision GV-CAW120 i GV-CAW220« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info