Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Monitoring kantoru

Kantory wymiany walut standardowo wyposażane są w systemy monitoringu. Ze względu na fakt, iż kantory to zazwyczaj bardzo małe obiekty (pomieszczenia o powierzchni kilku metrów kwadratowych) ich monitoring wizyjny najczęściej składa się z jednej kamery przemysłowej, która obserwuje jedynie stanowisko pracy kasjera. W praktyce system z jedną kamerą nie jest prawidłowym rozwiązaniem, gdyż w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia nie daje możliwości rozpoznania jego sprawcy. Systemy z jedną kamerą są w stanie zapewnić ochronę tylko i wyłącznie przed kradzieżami i oszustwami ze strony kasjerów.

Prawidłowo wykonany system telewizji przemysłowej dla takiego obiektu powinien składać się z większej liczby kamer przemysłowych. Monitoring kantoru należy wyposażyć w taką liczbę kamer aby móc zapewnić obserwację:

  • Otoczenia bezpośrednio przed wejściem do kantoru

  • Wejścia do pomieszczenia kantoru (tutaj należy zastosować kamerę o odpowiednich parametrach technicznych, tak aby była możliwa identyfikacja twarzy osób wchodzących)

  • Lady i miejsca gdzie przyjmowane są pieniądze (podobnie jak w powyższym podpunkcie konieczne jest zastosowanie kamery o odpowiednich właściwościach technicznych obrazu)

  • W przypadku większych pomieszczeń warto pomyśleć o kamerze dodatkowej, która daje ogólny podgląd pomieszczenia kantoru.

Podczas budowy systemu telewizji przemysłowej dla kantoru wymiany walut kluczową rolę odgrywa właściwy dobór sprzętu dozorowego. Podczas budowy monitoringu kantoru nie należy oszczędzać na sprzęcie CCTV. Jeżeli za główne kryterium doboru sprzętu weźmiemy jedynie cenę urządzeń to może się okazać, że cała inwestycja będzie bezwartościowa, gdyż cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Tanie kamery CCTV nie pozwolą nam na identyfikację osób, co w przypadku monitoringu kantoru jest głównym priorytetem. Głównym zadaniem tego typu instalacji CCTV jest zapewnienie bezpieczeństwa obsłudze. Odpowiednio zaprojektowany system monitoringu pozwoli nam na śledzenie intruza zanim jeszcze zdoła wejść do wnętrza obiektu. Ponadto, umożliwi również precyzyjną identyfikację, gdy znajdzie się na terenie monitorowanego kantoru. Kamera przemysłowa umieszczona bezpośrednio nad kasą jest niezwykle przydatnym narzędziem, gdyż umożliwia śledzenie prawidłowości rozliczeń i w przypadku reklamacji klientów daje możliwość rozstrzygania sporów. Tego typu kamera powinna cechować się odpowiednio wysoką rozdzielczością obrazu oraz obiektywem z długością ogniskowej dobraną w taki sposób, aby było widoczne tylko miejsce wydawania pieniędzy. W tym miejscu warto pomyśleć o produktach markowych, które cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników i instalatorów systemów bezpieczeństwa. Jedną z ciekawszych ofert kamer pracujących w wysokiej rozdzielczości posiada firma Panasonic. Obecnie wszystkie modele kamer CCTV marki Panasonic wytwarzają szczegółowy obraz w wysokiej rozdzielczości, który po powiększeniu nie traci na jakości.

Fot. 1. Kamera przemysłowa pracująca w rozdzielczości 540TVL - Panasonic WV-CP280

Odpowiedni dobór kamer przemysłowych nie jest jedyną rzeczą jaką należy zrobić podczas projektowania i budowy efektywnego monitoringu kantoru. Kolejną czynnością jest wybór odpowiedniego rejestratora wideo. Jeszcze kilka lat temu obraz z kamer przemysłowych był rejestrowany przy pomocy magnetowidów VHS. W dzisiejszych systemach monitoringu wizyjnego nie stosuje się już tego typu rejestratorów, gdyż wymagają one codziennej wymiany i kontroli jakości kasety. Ponadto, wyszukanie w ten sposób interesujących nas nagrań jest bardzo czasochłonne. Konstruując system CCTV dla kantoru należy zastosować rejestrator cyfrowy w postaci niezależnego urządzenia lub karty komputerowej DVR. Systemy nadzoru wizyjnego oparte na rejestratorach cyfrowych dają znacznie większe możliwości. Przede wszystkim pozwalają na rejestrację obrazów w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo umożliwiają szybkie wyszukiwanie interesujących nas nagrań, co w przypadku rozstrzygania reklamacji jest niezwykle przydatne. Jedną z ciekawszych propozycji na zapis wizji w wysokiej jakości są karty DVR firmy GeoVision. Właściciele kantorów bardzo często posiadają po kilka tego typu punktów, dlatego poza rejestracją lokalną warto zapewnić odpowiedniej jakości podgląd przez sieć globalną Internet. Ponadto, podgląd przez sieć jest niezwykle przydatny w przypadku współpracy z firmą ochroniarską, która w swoim centrum posiada podgląd z kamer w trybie „na żywo”. Każdy model karty GeoVision daje możliwość skutecznej pracy w sieci Internet, gdyż posiada standardowo wbudowany moduł sieciowy.

Fot. 2. Karta DVR z 4 kanałami wideo i doskonałymi parametrami zapisu wizji – GV 2008 COMBO firmy GeoVision« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info