Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Możliwości kamer IP SONY

Rzeczą oczywistą jest, że dla zdecydowanej większości sieci handlowych cenne nią są produkty na półkach, ale sama przestrzeń tychże półek. Dlaczego tak jest? Wynika to głównie z tego, że im częściej uczęszczana jest dana alejka, w której znajduje się określona półka, lub im bliżej wysokości wzroku jest umieszczona, tym wyższy koszt dla producentów umieszczenia w tym miejscu swoich towarów. Zapewne zastanawiają się Państwo, co ma wspólnego sprzedaż towarów z systemami wizyjnymi i kamerami przemysłowymi SONY. Otóż okazuje się, że bardzo dużo, i właśnie temu tematowi będzie poświęcony niniejszy artykuł.

Firma Sony jako wiodący producent kompleksowych systemów wizyjnych ma do zaoferowania rozwiązanie, które nie tylko spełnia wszystkie oczekiwania związane z dozorem wizyjnym, ale także dostarcza wiele innych, jakże cennych informacji dotyczących przepływu osób w strefie monitorowanej. Skoro dla większości sieci handlowych tak istotna jest powierzchnia i sprzedanie jej w jak najwyższej cenie, zapewne dla wielu Klientów interesujący będzie fakt, że za pomocą systemów wizyjnych Sony możemy nie tylko chronić dany obszar, ale także obserwować poszczególnych klientów, badać ich zachowanie oraz przepływ w określonych alejkach i obszarach. Dzięki tym szczegółowym danym zarządcy sieci handlowych są wstanie uzyskać szczegółowe informacje, które pozwolą im na większą sprzedaż swoich usług.

W ostatnich miesiącach firma Sony wprowadziła na polski rynek systemów CCTV kompleksową ofertę skierowaną do użytkowników, których oprócz efektywnego nadzoru wizyjnego chcą zdobyć szczegółowe informacje na temat klientów i ich zachowania w określonej lokalizacji. Dzięki nowoczesnym kamerom sieciowym IP Sony z wbudowaną inteligencją analizy obrazów (technologia DEPA) możemy nie tylko tworzyć skuteczne systemy telewizji przemysłowej, ale także uzyskiwać cenne informacje związane z przepływem osób. Zaawansowane technologicznie kamery IP Sony mogą generować różne strumienie danych, w tym m.in. obrazy ruchome w formacie H.264, MPEG-4 i Motion JPEG oraz metadane wytworzone przez kamerę IP Sony w procesie inteligentnej analizy obrazu. Każda kamera IP Sony jest wyposażona w technikę podwójnego strumienia danych, dzięki czemu jedna kamera może efektywnie współpracować z dwoma rodzajami oprogramowania. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa osobom przebywających w strefie monitorowanej, kamery Sony przekazują przeanalizowany wstępnie obraz, który jest zakodowany w formacie JPEG lub MPEG-4, do zaawansowanego oprogramowania Real Shot Manager. W tym samym czasie urządzenie przesyła metadane, czyli informacje o obiektach, ich wielkości, liczebności, pozycji itp., do specjalnego oprogramowania zajmującego się zliczaniem i badaniem przepływu osób. Wskazywane są tzw. „gorące punkty”, czyli miejsca, w których mamy do czynienia z największym natężeniem ruchu. Raporty na temat analizy ruchu osób mogą być generowane z dowolną częstością i zawierać określone przez użytkownika dane. Niezwykle istotną cechą rozwiązania proponowanego przez firmę Sony jest to, że działanie jednego systemu nie ma najmniejszego wpływu na funkcjonalność drugiego. Oba systemy są całkowicie niezależne ale mogą pracować na platformie jednego serwera, co sprawia, że w rezultacie posiadamy dwa różne systemy, które korzystają z tym samych kamer i tego samego serwera.

Fot. Mapa cieplna czyli wskazanie lokalizacji, w których jest największe natężenie ruchu

Dzięki zastosowaniu profesjonalnych kamer sieciowych IP Sony z technologią DEPA (więcej na temat inteligentnej analizy w dalszej części artykułu) oraz wykorzystaniu oprogramowania Real Shot Manager systemy monitoringu wizyjnego wchodzą w nową erę dozorowych rozwiązań proaktywnych. Dostrzeżenie podejrzanego zachowania nie jest zależne już tylko i wyłącznie od pracy operatora systemu wizyjnego, co w konsekwencji pozytywnie wpływa na efektywność pracy systemów telewizji przemysłowej korzystających z kamer Sony. Kamery IP Sony z technologią DEPA przekazują do systemu Real Shot Manager już przeanalizowane dane dotyczące tego, co dzieje się na obserwowanym przez nią obszarze. System wykonuje analizę wtórną przekazanego obrazu oraz metadanych. Obróbka obrazów wykonywana w ramach kamer, a nie na serwerze centralnym, powoduje, że tylko rzeczywiste zdarzenia są zapisywane, i tym system może pracować z większą wydajnością.

Kombinacja inteligentnych kamer sieciowych IP Sony, oprogramowania Real Shot Manager oraz aplikacji badającej przepływ osób pozwala na stworzenie instalacji wizyjnych dedykowanych nie tylko dla sieci handlowych, ale także dla wielu innych obiektów (np. porty lotnicze, dworce kolejowe, itp.). Prezentowane rozwiązanie równie dobrze sprawdza się w monitoringu rozległych obiektów, przez które przewijają się duże ilości ludzi. Dzięki połączeniu kamer IP Sony z pozostałymi dwoma rozwiązaniami uzyskujemy wiele cennych informacji, dzięki którym możemy lepiej zorganizować patrole policji lub ochrony, co w rezultacie korzystnie wpływa na poziom bezpieczeństwa danego obiektu. Rozwiązanie może być także adaptowalne w obiektach sportowych, zwłaszcza do kontroli niebezpiecznych grup kibiców. Informacje dostarczane przez system wizyjny zbudowany na bazie kamer IP Sony i oprogramowania Real Shot Manager pozwala nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa, ale także na podniesienie komfortu osób przebywających w obiektach użyteczności publicznej. Kamery IP Sony to urządzenia wizyjne na miarę nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego, które oprócz generowania wysokiej jakości obrazów dostarczają szereg innych informacji, dzięki czemu ich możliwości zastosowania są praktycznie nieograniczone.

Schemat. Struktura systemy wizyjnego IP z inteligentnymi kamerami sieciowymi IP Sony

Inteligentna analiza obrazu w oparciu o technologię Sony DEPA (ang. Distributed Enhanced Processing Architecture)


Inteligentna analiza zdarzeń w oparciu o technologię DEPA Sony nie tylko informuje, ale również skutecznie analizuje każdej zajście oraz sugeruje operatorom systemów wizyjnych właściwą reakcję lub tylko powiadamia o zaistniałych zdarzeniach alarmowych. System może reagować w zdefiniowany sposób, np. powiadamiać odpowiednie służby interwencyjne. Efektywny monitoring DEPA działa na podstawie dwóch funkcji, mianowicie na inteligentnej analizie ruchu (IMD) oraz inteligentnej analizie obiektów (IOD).

  • Inteligentne wykrywanie ruchu (ang. Intelligent Motion Detection) – funkcja pozwalająca na minimalizację ilości fałszywych alarmów wywołanych przez dźwięki otoczenia. W przypadku zatłoczonych obiektów, takich jak sklepy czy urzędy, tradycyjna detekcja ruchu nie znajduje zastosowania, gdyż ruch wywoływany przez poruszających się ludzi nie powinien generować alarmów. Poruszanie się obiektu w polu widzenia może być zabronione tylko w określonym kierunku np. na autostradzie – wtedy każdy prawidłowo poruszający się obiekt zostaje zignorowany, zaś obiekty poruszające się niezgodnie z założonym kierunkiem ruchu są interpretowane jako zdarzenia alarmowe, które stanowią przyczynę wywołania alarmu.

  • Inteligentne wykrywanie obiektów (ang. Intelligent Object Detection) – funkcja umożliwiająca wykrywanie pozostawionych lub usuniętych (np. skradzionych) obiektów. Kamery IP z systemem DEPA, analizując każdą klatkę obrazu, alarmują w momencie zniknięcia stałego przedmiotu. Podobnie pojawienie się niezidentyfikowanego obiektu traktowane jest jako zdarzenie alarmowe. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna w systemach wizyjnych dworców i lotnisk. Ponadto, inteligentny system może zliczać znajdujące się w polu widzenia obiekty oraz alarmować, kiedy ich liczba przekroczy wskazaną wartość.


Fot. Działanie detekcji ruchu, wykrywania i zliczania obiektów w systemie Real Shot Manager firmy Sony

Kolejną zaletą użytkową systemu DEPA jest to, że nie wymaga on żadnych specjalnych urządzeń, ponieważ jego podstawowym elementem są inteligentne kamery sieciowe Sony, które indywidualnie wykrywają zagrożenia i współpracują z oprogramowaniem Real Shot Manager. Kamery Sony są w stanie rozpoznawać elementy obrazu mogące świadczyć o potencjalnym zagrożeniu. Ich analiza obrazu jest tak zaawansowana, że skutecznie wykrywają ruch, który mógłby zostać niezauważony lub zignorowany przez operatora systemu telewizji przemysłowej. Oprogramowanie Real Shot Manager samo decyduje czy dane zdarzenie powinno zostać zarejestrowane czy też nie. Jeśli zostanie podjęta decyzja o zapisie zdarzenie, zostanie zarejestrowane nie tylko samo zajście od momentu wykrycia ruchu, ale również kilkanaście sekund sprzed tego zdarzenia. Możliwe jest to dzięki buforowaniu materiału – każda kamera IP Sony ma pamięć wewnętrzną, na której buforuje nagrania, a w momencie pojawienia się alarmu wysyła zbuforowany materiał do rejestratora. Kamery IP z technologią DEPA posiadają także wiele innych użytecznych funkcji, w tym: maskowanie stref prywatnych, obsługę dwukierunkowego sygnału audio, tryby pracy nocnej, a dzięki współpracy z oprogramowaniem Real Shot Manager możemy korzystać z funkcji inteligentnego wyszukiwania nagrań wideo, jednoczesnego nagrywania i odtwarzania, ustawiania indywidualnych uprawnień dla użytkowników i wielu innych opcji, które korzystanie wpływają na skuteczność działania systemów monitoringu wizyjnego.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info