Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Nowoczesne manipulatory alarmowe SATEL

Współczesne systemy sygnalizacji włamania i napadu oferują swoim użytkownikom coraz większe możliwości. Nowoczesne systemy alarmowe nie ograniczają się już wyłącznie do wykrywania włamań i innych zagrożeń życia i mienia, ale także pozwalają na wygodne sterowanie wieloma urządzeniami domowymi. Stale rosnący potencjał systemów alarmowych wymaga jednak wielu zmian w sposobie ich obsługi i sterowania, gdyż dotychczas wykorzystywane metody nie są w stanie wykorzystać tak wielu możliwości.

Dlatego też z myślą o nowoczesnych systemach alarmowych, od których oczekuje się więcej niż tylko wykrywanie i sygnalizowanie o włamaniach i napadach, firma SATEL stworzyła nowy manipulator alarmowy INT-TSI z ekranem dotykowym, który dzięki zastosowanym technologiom, stanowi prawdziwe centrum dowodzenia dla inteligentnych alarmów bazujących na centralach INTEGRA.

Manipulator alarmowy INT-TSI jest urządzeniem niezwykłym. Zadziwia zarówno swoim wyglądem, zastosowanym osprzętem, jak i oprogramowaniem. Konstrukcja manipulatora jest pozbawiona jakichkolwiek dodatkowych elementów (nie posiada dodatkowych przycisków czy diod sygnalizujących stan systemu), dzięki czemu doskonale wpisuje się we współczesne trendy wzornicze, wyznaczone przez urządzenia powszechnego użytku. Wyposażony w bardzo dużym panoramicznym ekranem TFT LED o przekątnej 7" sterowany dotykowo (technologia pojemnościowa czuła na każdy dotyk), pozwala na wygodne poruszanie się po wszystkich funkcjach urządzenia i systemu alarmowego. Z kolei zastosowany wydajny ARM Cortex A8 gwarantuje płynną obsługę nawet rozbudowanego interfejsu graficznego. Całość doskonale dopełnia czytnik kart microSD (złącze SDHC) oraz złącze USB, które umożliwiają instalatorowi łatwe przenoszenie danych do pamięci urządzenia.


Manipulator INT-TSI SATEL

Fot. Nowoczesny manipulator alarmowy z ekranem dotykowym INT-TSI SATEL


Manipulatory alarmowe SATEL z serii INT-TSI są w stanie sprostać oczekiwaniom każdego użytkownika. Zarówno ich wygląd, jak i sposób działania panelu obsługi, może być niezależnie konfigurowany dla każdego użytkownika systemu alarmowego. Do personalizacji ustawień manipulatora  INT-TSI służy specjalne narzędzie TSI Builder.

Maksymalny komfort obsługi systemu alarmowego za pomocą manipulatora INT-TSI zapewniają ekranowe obiekty (widżety), które według własnego uznania można umieścić na wielu zakładkach ekranu. Korzystanie z zakładek jest łatwe i wygodne, a umieszczone na nich widżety mogą mieć przypisane różne funkcje. Mogą służyć zarówno do podawania wielu informacji (np. stan czuwania, temperatura czy bieżący czas), jak i do sterowania systemem alarmowym i urządzeniami dodatkowymi. Manipulator alarmowy INT-TSI pozwala na przypisanie do dowolnego ekranowego obiektu całej sekwencji akcji, co ułatwia wykonywanie złożonych czynności pojedynczym dotknięciem. W taki sposób można np. łatwo wybierać sceny świetlne, sterować bramą garażową, roletami czy ogrzewaniem i klimatyzacją. Na szczególną uwagę zasługuje także możliwość podglądu na ekranie aktualizowanego na żywo obrazu z wybranych kamer monitoringu wideo IP (możliwe stworzenie rozbudowanego systemu zabezpieczeń).

Inną ciekawą propozycją SATEL jest manipulator INT-TSG, który podobnie jak INT-TSI wyposażono w dotykowy ekran pojemnościowy. W tym przypadku posiada on przekątną 4,3”. INT-TSG to manipulator alarmowy skierowany do odbiorców, którzy cenią sobie interfejsy dodatkowe, jednak INTEGRA to dla nich przede wszystkim rozbudowany i zaawansowany system alarmowy. Obszar ekranu manipulatora INT-TSG uzupełniono wskaźnikami LED sygnalizującymi najważniejsze informacje o stanie systemu alarmowego.


Manipulator SATEL INT-TSG

Fot. INT-TSG SATEL - funkcjonalny manipulator do sterowania systemami alarmowymi i automatyką


Największą jednak zaletą dla każdego użytkownika szukającego nieskomplikowanego w obsłudze lecz skutecznego w działaniu manipulatora jest to, że został on fabrycznie skonfigurowany do wykonywania standardowych zadań w systemie sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN). Ikony na ekranie manipulatora INT-TSG pozwalają na wygodne korzystanie z najbardziej przydatnych funkcji systemu. Wśród nich znajdziemy m.in.: włączanie i wyłączanie czuwania, przeglądanie komunikatów o zdarzeniach czy wzywanie pomocy. Ponadto, podobnie jak w przypadku INT-TSI, dostęp do rzadziej używanych funkcji jest możliwy w trybie terminalu ekranowego symulującego działanie standardowego manipulatora LCD. Warto także wspomnieć o możliwości sterowania urządzeniami automatyki przyłączonymi do centrali INTEGRA. Tutaj dużym ułatwieniem dla każdego użytkownika są makropolecenia, służące do wywoływania określonych sekwencji czynności

Dla osób preferujących standardowy sposób obsługi systemów alarmowych, ale oczekujących nowoczesnego wzornictwa, firma SATEL stworzyła nowy manipulator INT-KLF. Charakteryzuje się on ciekawym wzornictwem, zaś zasadą działania przypomina popularny manipulator sensoryczny INT-KSG. Na jego wyposażeniu znajdziemy standardowy wyświetlacz LCD oraz klawiaturę z przyciskami ukrytymi pod klapką. Doskonale nadaje się do podstawowej obsługi systemów alarmowych, która zakłada przede wszystkim wykorzystanie funkcji włączanie i wyłączanie czuwania.


Manipulator SATEL INT-KLF

Fot. Standardowy manipulator alarmowy o nowoczesnym wyglądzie INT-KLF SATEL
« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info