Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Obiekty rządowe pod ochroną

Ochrona obiektów rządowych oraz budynków strategicznych powinna być planowana ze szczególną uwagą. Wybrany system nadzoru wideo musi wykazywać się niespotykaną niezawodnością. Niezwykle istotne jest, aby żaden obraz w przypadku awarii serwera nie został utracony. Przed systemem monitoringu przystosowanym do ochrony obiektów rządowych stoją szczególne zadania. Przede wszystkim musi sprawować nadzór nad bramami i wejściami, a także przyległymi obszarami. Dodatkowo powinien kontrolować ruch pojazdów i prowadzić identyfikację podejrzanych osób. Niezwykle istotna jest również ochrona pracowników i wartościowego mienia wewnątrz budynku.


po

Wybierając właściwy system monitoringu należy postawić na megapikselowe kamery o wysokiej rozdzielczości. Ważne, aby działały równie skutecznie zarówno w dzień jak i w nocy. Powinny prowadzić całodobową obserwację w warunkach zewnętrznych i wewnętrznych, a także działać bezawaryjnie nawet w ekstremalnych okolicznościach pogodowych. Warto zdecydować się na kamery wyposażone w przetwornik obrazu o wysokiej czułości, dzięki czemu uzyskamy wyraźne nagrania nawet przy słabym lub bardzo jasnym oświetleniu. Należy wybrać kamery zamknięte w wandaloodpornych obudowach, gdyż tylko takie zapewnią ochronę przed próbami manipulacji, a także aktami dewastacji. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup urządzeń z umieszczonymi wewnątrz inteligentnymi detektorami. Analizują one przychodzące obrazy oraz wysyłają ostrzeżenia, jeżeli wykryją np. osoby zbliżające się do wkroczenia na chroniony obszar. Należy dodać, że jednocześnie ignorują przepływ pracowników ochrony, a także nie wzniecają fałszywych alarmów.


oo

Istotną rzeczą jest, aby system monitoringu zabezpieczał przed sabotażem i szybko wykrywał błędy. Optymalny system to taki, który w przypadku zlokalizowania zagrożenia (wewnętrznego jak i zewnętrznego) niezwłocznie wyśle powiadomienia do operatorów. Takie ostrzeżenia powinny być generowane w przypadku, gdy kamera zostanie uszkodzona, przekręcona, zakryta, a jej obiektyw zamalowany sprayem. Ponadto dobrze, aby powiadomienia ostrzegawcze wysyłane były w przypadku usterki serwera, przerwy w dostawie prądu lub awarii w komunikacji między kamerą a rejestratorem. Decydując się na system monitoringu dostosowany do ochrona obiektów rządowych oraz budynków strategicznych, warto wybrać taki, który łatwo będzie można rozszerzyć. Pozwala to na stopniowe wprowadzanie zaplanowanego systemu nadzoru, nawet w kilku etapach. Istotny jest także standard ONVIF (Open Network Video Interface Forum). Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie zgodności między urządzeniami sieciowymi niezależnie od producenta. ONVIF wyeliminował problemy z kompatybilnością kamer, rejestratorów NVR oraz innych urządzeń wykorzystywanych w systemach wideo.


pociag

Istotną kwestią jest także standard kompresji wideo. Dobrze, aby parametry kompresji można było elastycznie dostosowywać do specyficznych warunków panujących w sieci. Ponadto jakość nagrania powinna być taka sama jak jakość materiału na żywo. Taki efekt osiągnąć pomoże pojedynczy strumień wideo do nagrywania i monitorowania. System monitoringu dedykowany do ochrony budynków rządowych powinien ponadto działać wydajnie oraz ekonomicznie. Doskonałym rozwiązaniem jest uzależnienie przepustowości sieci od zaistniałego ruchu lub zdarzenia zarejestrowanego w polu widzenia kamery. Wbudowane czujki analizują materiał i w przypadku braku ruchu kamera zmniejsza liczbę klatek wyświetlanych w ciągu sekundy.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info