Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Rejestratory do monitoringu

Firma BCS w ostatnim czasie wprowadziła na rynek serie nowoczesnych rejestratorów cyfrowych, których budowa została odpowiednio przystosowana do pracy w nowoczesnych systemach monitoringu wizyjnego. Rejestratory do monitoringu marki BCS zostały stworzone na potrzeby nowoczesnych aplikacji CCTV o każdej wielkości. Za pomocą rejestratorów DVR BCS możemy tworzyć zarówno niewielkie jak i bardzo duże systemy telewizji przemysłowej. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji rejestratory BCS znajdują bardzo szerokie zastosowanie.

Ze względu na fakt, iż rejestratory do monitoringu firmy BCS zostały zaprojektowane także z myślą o budowie bardzo dużych systemów telewizji przemysłowej, opartych na sieciach pakietowych IP, każdy model rejestratora posiada wbudowany interfejs sieciowy Ethernet. Dzięki własnemu interfejsowi sieciowemu każdy rejestrator BCS może efektywnie pracować w sieci komputerowej. Rejestratory DVR do monitoringu przemysłowego z serii BCS zbudowano na niezwykle wydajnych procesorach medialnych, które kompresują obraz w czasie rzeczywistym. Niewątpliwie największym walorem użytkowym tychże rejestratorów jest sposób kodowania ruchomych obrazów. Podczas zapisu wizji te profesjonalne urządzenia dozorowe korzystają z najnowocześniejszego kodeka wideo – H.264. Korzyści wynikające z zastosowania tej technologii kompresowania ruchomych obrazów jest wiele. Najlepszym sposobem na przedstawienie korzyści wynikającej z zastosowania tego kodeka jest jego porównanie z inną popularną metodą kompresowania ruchomych obrazów MPEG-4. Przede wszystkim kodowanie H.264 pozwala na znaczne wydłużenie czasu archiwizacji danych. W porównaniu z kodowaniem MPEG-4 kodek H.264 pozwala na niemalże 30% wydłużenie czasu archiwizacji danych. Ponadto, pomimo znacznego zmniejszenia objętości nagrań kodowanie w standardzie H.264 nie wpływa negatywnie na jakość rejestrowanego obrazu, jak to ma miejsce w przypadku kompresji MPEG-4. Dodatkowo obrazy kompresowane w standardzie H.264 zdecydowanie lepiej nadają się do transmisji sieciowej.

Rejestratory do monitoringu marki BCS posiadają profesjonalny graficzny system operacyjny, którego budowa opiera się na jądrze Linuxa. Dzięki takiej konstrukcji oprogramowania zarządzającego rejestratory pracują niezwykle stabilnie. Ponadto, graficzne oprogramowanie umożliwia obsługę urządzenia za pomocą myszki komputerowej pod złącze USB. Graficzny interfejs użytkownika to nie jedyny sposób zarządzania tymi profesjonalnymi rejestratorami DVR. Przedni panel rejestratorów BCS został wyposażony w wiele funkcjonalnych przycisków oraz kołko typu Jog/Shuttle. Dodatkowo w zestawie z każdym modelem rejestratora DVR BCS znajduje się profesjonalny pilot na podczerwień, przy pomocy którego możemy sterować urządzeniem na odległość. Rejestratory do monitoringu BCS posiadają także specjalistyczne złącze komunikacyjne typu RS232, do którego możemy podłączyć klawiaturę sterującą, która również może być używana do sterowania kamerami szybkoobrotowymi.

Fot 1. Widok z przodu 16-kanałowego rejestratora BCS.

Cyfrowe rejestratory obrazu i dźwięku firmy BCS zostały zaprojektowane także z myślą obsługi przez wielu użytkowników. W tym celu utworzono bardzo elastycznie definiowane poziomy uprawnień, włącznie z dostępem do poszczególnych kamer obsługiwanych przez rejestrator i dozwoloną listą adresów IP. Urządzenie w pełni wykorzystuje wszystkie zalety pracy w sieci LAN oraz Internet. Za pośrednictwem sieci pakietowej IP możemy między innymi sterować kamerami szybkoobrotowymi PTZ, wszystkimi funkcjami rejestratorów BCS oraz podłączonymi do systemu macierzami sieciowymi.

Niezwykle przydatną właściwością rejestratorów z serii BCS jest wbudowany port USB, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób możemy przenosić zarejestrowane obrazy i dźwięki na urządzenia zewnętrzne. Rejestracja wszystkich sygnałów odbywa się na wbudowanych dyskach twardych HDD typu ATA. Każdy o maksymalnej pojemności do 750GB. W zależności od modelu rejestratory BCS obsługują różną ilość dysków twardych HDD. Najbardziej zaawansowany model (16 kanałów wideo) może obsłużyć do 8 dysków lub 6, w przypadku gdy zaimplementowano w nim nagrywarkę DVD. Wydawałoby się, że w przypadku modelu obsługującego 8 dysków twardych może pojawić się problem z archiwizacją danych. Nic bardziej mylnego. W takim przypadku archiwizacja nagrań wideo może odbywać się za pomocą sieci pakietowej IP (LAN/WAN/Internet) lub poprzez podłączenie zewnętrznej pamięci lub nagrywarki DVD pod wbudowany port USB.

Fot 2. Widok z tyłu z otwartą obudową modelu z 16 kanałami wideo

W celu ograniczenia poboru prądu oraz generowania niepotrzebnego ciepła, które może negatywnie wpłynąć na jakość pracy rejestratory wyposażono w specjalny system hibernacji aktualnie nieużywanych dysków. Dodatkowym atutem jest fakt, iż niektóre dyski (wcześniej wybrane) mogą pełnić rolę kopii zapasowej w systemie RAID.

Bardzo wysoka stylistyka wykowania rejestratorów DVR BCS jest typowa dla profesjonalnych urządzeń dozorowych. Łatwo otwierana obudowa zewnętrzna, pozwala na szybki montaż nowych lub wymianę starych dysków twardych HDD. Ponadto, bardzo solidnie zaprojektowana konstrukcja wnętrza gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Fot 3. Akcesoria dodatkowe do rejestratorów BCS

Kolejnym walorem użytkowym tych profesjonalnych rejestratorów DVR jest technologia pracy. Każdy model rejestratora BCS pracuje w technologii PENTAPLEX, zapewniającej jednoczesne wykonywanie kilku czynności. W tym samym czasie urządzenie pozwala na podglądanie w trybie „na żywo”, rejestrację, archiwizację, odtwarzanie obrazów kamer, a także na zdalny dostęp z poziomu sieci komputerowej. Dodatkową cechą różniącą produkt firmy BCS od innych urządzeń tego typu jest całkowita niezależność kanałów. Każdy kanał urządzenia może być indywidualnie konfigurowany zarówno pod względem rozdzielczości obrazu, częstotliwości jego nagrywania jak i detekcji ruchu.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info