Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Pomoc techniczna

Kamery analogowe z serwerami wizyjnymi

Kamery analogowe z serwerami wizyjnymi są rozwiązaniem pośrednim, które pozwala na zastosowanie konwencjonalnych kamer przemysłowych w sieciowych systemach telewizji przemysłowej. Jednak w przypadku nowo powstających instalacji monitoringu CCTV IP zaleca się stosowanie specjalizowanych kamer IP, a nie omawianego rozwiązania pośredniego. Kamery analogowe z serwerami wizyjnymi są doskonałym rozwiązaniem dla istniejących już systemów telewizji przemysłowej, w których planowane jest przejście z instalacji analogowej na system bazujący na strukturze sieci komputerowej.

Video Serwery IP to specjalizowane urządzenia, które pozwalają na przemianę analogowego sygnału z konwencjonalnej kamery na sygnał cyfrowy, który następnie jest odpowiednio kodowany, i tym samym może być transmitowany przy użyciu sieci IP (LAN/WAN/Internet). Gdy taki sygnał wizyjny znajdzie się w sieci, jest identyczny ze strumieniem wizji pochodzącym z kamery sieciowej i może być łatwo zintegrowany z sieciowymi systemami wizyjnymi. Mówiąc w znacznym uproszczeniu serwery wizyjne zmieniają kamery analogowe w kamery IP. Jednakże należy pamiętać, że pomimo możliwości transmisji sygnału w sieci IP takie rozwiązanie posiada znaczne ograniczenia funkcjonalne, gdyż profesjonalne kamery IP cechują się obsługą nowoczesnych i zaawansowanych funkcji sieciowych.

Schemat. Konwencjonalna kamera analogowa połączona z wideo serwerem firmy GeoVision

W zależności od kilku czynników, takich jak: konfiguracja, liczba kamer, typy kamer i czy istnieje okablowanie koncentryczne, stosujemy różne typy wideo serwerów.

 • Autonomiczne serwery wizyjne – stosowane zwłaszcza w systemach telewizji przemysłowej, w których zainstalowano już kamery CCTV analogowe ale nie wykonano jeszcze okablowania koncentrycznego między kamerami a centralą. W takim przypadku w pobliżu kamer analogowych warto podłączyć do systemu autonomiczny serwer wizyjny. Zastosowanie autonomicznych serwerów wizyjnych w przypadku braku połączeń na kablach koncentrycznych pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z zakupem okablowania do transmisji sygnałów wizyjnych (skrętka komputerowa jest tańsza od kabli koncentrycznych). Ponadto, takie rozwiązanie nie powoduje pogorszenia jakości sygnału, co ma miejsce zwłaszcza w przypadku przesyłania sygnałów wizyjnych za pomocą kabli koncentrycznych na duże odległości. Serwer wizyjny bezpośrednio dostarcza do sieci IP obraz cyfrowy, więc pogorszenie jakości ze wzrostem odległości nie występuje.


 • Geovision GV-VS14

  Fot. 4-kanałowy wideo serwer IP GV-VS14 Geovision

 • Serwery wizyjne do montownia w szafach RACK – stosowane głównie w przypadku rozbudowanych systemów telewizji przemysłowej, w których została już wykonana instalacja na okablowaniu koncentrycznym między kamerami a centralą. W dużych instalacjach CCTV bardzo często sprzęt jest umieszczany w dedykowanych pomieszczeniach, co pozwala na scentralizowanie urządzeń w jednym miejscu oraz skuteczne monitorowanie ważnych informacji w bezpiecznym otoczeniu. Oznacza to również, że do sterowni konieczne jest doprowadzenie dużej liczby kabli koncentrycznych od kamer wchodzących w skład systemu. Jeżeli całe okablowanie koncentryczne jest już zainstalowane i dostępne ze sterowni, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest właśnie zastosowanie szaf RACK na serwery wizyjne IP. Takie rozwiązanie pozwala na umieszczenie dużej liczby serwerów wizyjnych typu blade (modułowych) w jednym miejscu, co znacznie ułatwia zarządzanie. Na rynku dostępne są różne wersje szaf RACK i modułowych serwerów wizyjnych, dzięki czemu możemy wybrać rozwiązanie, które będzie optymalnie dostosowane do istniejącej instalacji CCTV.

 • Serwery wizyjny z kamerami PTZ i szybkoobrotowymi - analogowe kamery PTZ można podłączyć do autonomicznych serwerów wizyjnych albo serwerów wizyjnych montowanych w racku poprzez wbudowany w nich port szeregowy (RS232/422/485). W sytuacji gdy wykorzystuje się autonomiczne serwery wizyjne montowane w pobliżu kamery eliminuje się konieczność instalowania osobnego okablowania szeregowego do sterowania mechanizmem PTZ. Takie rozwiązanie pozwala na pełne sterowanie kamerą PTZ z dowolnego miejsca na świecie za pomocą sieci Internet. Ponadto, w takim przypadku możemy także skorzystać ze sterownika zainstalowanego wraz z oprogramowaniem na komputerze.

  Schemat. Analogowa kamera PTZ/Dome połączona z serwerem wizyjnym

 • Dekoder wizyjny – stosowane w sytuacjach gdy zachodzi konieczność monitorowania strumieni wideo i audio w sieci za pomocą istniejących analogowych urządzeń monitorujących. Dekoder wizyjny pozwala na zmianę strumieni audio/wideo na sygnały analogowe, które następnie mogą być wykorzystywane przez konwencjonalne odbiorniki telewizyjne, monitory analogowe i przełączniki wizyjne. Jest to niezwykle efektywny sposób na przesyłanie analogowego obrazu na znaczne odległości (analogowy – cyfrowy – analogowy).

  Schemat. Rozbudowany system telewizji przemysłowej, który korzysta z kamer analogowych, kamer sieciowych IP oraz serwera wizyjnego i dekodera wizyjnego....wróć do pomocy

Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info