Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Pomoc techniczna

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe to instalacje tworzone przez zespoły współdziałających ze sobą urządzeń, których priorytetowym zadaniem jest ochrona obiektów oraz zapewnianie bezpieczeństwa osobom w nich przebywających. Obecnie najczęściej spotykane systemy alarmowe to: systemy sygnalizacji włamani i napadu (SSWiN) oraz systemy ochrony przeciwpożarowej. Tradycyjna instalacja alarmowa składa się z następujących części, przy czym nie wszystkie są zawsze obecne:

  1. Centrala alarmowa z zasilaczem sieciowym i akumulatorem.
  2. Czujki alarmowe – urządzenia odpowiedzialne za wykrywanie zdarzeń alarmowych (pasywne czujki podczerwieni, aktywne bariery podczerwieni, czujki mikrofalowe, czujki akustyczne, kontaktrony, czujki dualne i inne).
  3. Sygnalizatory alarmowe – optyczne, akustyczne i dwu systemowe (akustyczno-optyczne).
  4. Urządzenia do włączania i wyłączania systemu alarmowego – zamki szyfrowe, panele sterujące, sterowniki radiowe, itp.
  5. Nadajnik radiowy, przewodowy lub dialer.
  6. Moduły dodatkowe

Rys. Schemat blokowy instalacji alarmowej

Dialer to oddzielne z reguły urządzenie, które w odpowiedzi na sygnał alarmu z centrali wybiera wcześniej zdefiniowany numer telefonu, na który następnie przekazuje nagraną uprzednio kilkunastosekundową informację słowną, zapamiętaną w pamięci półprzewodnikowej. Należy jednak wspomnieć o istotnej różnicy między monitorowaniem systemów alarmowych z wykorzystaniem dialera lub ogólnej, sposobów związanych z łączeniem się centrali alarmowej z centrum monitoringu za pomocą wybierania numeru poprzez centralę telefoniczną a ich monitorowaniem za pomocą nadajników radiowych lub przewodowych (przesyłają informację poprzez łącza telefoniczne z pominięciem central i bez wybierania).

Pierwsze rozwiązanie nie zapewnia ciągłej kontroli kanału transmisyjnego, co umożliwia potencjalnemu intruzowi unieszkodliwienie systemu alarmowego poprzez proste przecięcie łącza telefonicznego. Stąd też wskazówka, że jeśli decydujemy się na taki system monitoringu, to należy dobrze ukryć przyłącze telefoniczne. Przy drugim sposobie zachodzi ciągły kontakt centrali alarmowej z centrum monitoringu więc jego przerwanie natychmiast spowoduje wygenerowanie alarmu....wróć do pomocy

Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info