Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Telewizja dozorowa IP

Niniejszy artykuł został w całości poświęcony telewizji dozorowej IP oraz korzyścią wynikającym z zastosowania tej techniki monitorowania obiektów. W artykule postaram się przedstawić trzy główne korzyści wynikające z budowania systemów telewizji przemysłowej w technologii sieciowej IP. Telewizja dozorowa IP to coś znacznie więcej niż tylko rewolucja na rynku monitoringu wizyjnego.

CCTV IP to większy zwrot z inwestycji


Telewizja przemysłowa IP dzięki swojej uniwersalnej budowie pozwala na wykorzystanie zdolności monitoringu wizyjnego IP przez pozostałe służby przedsiębiorstwa. Nowoczesne technologie jakie można implementować w systemach telewizji przemysłowej IP pozwalają na wykorzystanie kamer w celach nie koniecznie związanych z zabezpieczeniem obiektów. Wiele technologii pozwala na wykorzystywanie kamer w różnych dziedzinach nie związanych bezpośrednio z sektorem security. Dzięki nowoczesnym technikom analizy obrazu oraz metodą szybkiego i precyzyjnego wyszukiwania, telewizja dozorowa IP pozwala na wykorzystanie wszelkich nowych aplikacji i rozwiązań. Monitoring wizyjny IP może służyć także do:

  • prowadzenia badań marketingowych : niezastąpione narzędzie pozwalające na analizę rzeczywistej reakcji konsumentów na reklamy oraz inne czynniki występujące podczas zakupów,

  • projektowania wnętrz budynków : dzięki analizie obrazów projektanci mogą projektować ergonomiczne wnętrza,

  • monitorowania liczby klientów oraz długości kolejek do kas,

  • kamery mogą powiadamiać pracowników o braku towaru na regałach,

  • monitorowania reakcji zachodzących pomiędzy personelem a klientami,

  • pozyskiwania informacji przydatnych podczas szkoleń,

  • zabezpieczenia budynków przy pomocy systemów identyfikacji twarzy,

  • monitorowania pozostawionego bez opieki bagażu na dworcach kolejowych i lotniskach.

Warto zwrócić uwagę, że to dopiero początek możliwości telewizji dozorowej IP. Technologia ciągle się rozwija i z każdym miesiącem pojawiają się nowe zastosowania tychże systemów. Dzięki centralnemu sterowaniu kamer IP oraz specjalistycznemu oprogramowaniu zarządzającemu i analizującemu, systemy CCTV IP nie tylko zwiększają bezpieczeństwo ale także pomagają firmom w podejmowaniu ważnych decyzji z zakresu marketingu, sprzedaży, obsługi klientów, zasobów ludzkich, itp.

CCTV IP – szybka poprawa wskaźnika cena/wydajność


W ostatnich miesiącach zdecydowanie poprawił się wskaźnik cena/wydajność zarówno urządzeń dozorowych IP jak i całych aplikacji telewizji dozorowej budowanych w oparciu o sieci IP. Głównym czynnikiem wpływającym na szybką poprawę tego wskaźnika jest wzmożona konkurencja producentów urządzeń dozorowych IP. Wzmożona konkurencja przede wszystkim prowadzi do obniżenia cen sieciowych urządzeń IP, takich jak: kamery IP, sieciowe rejestratory wizji, wideoserwery IP. Stale spadającym ceną urządzeń towarzyszy stale rosnąca jakość oraz funkcjonalność tychże urządzeń. Każdego roku za tą samą cenę otrzymujemy lepsze jakościowo produkty cechujące się większą rozdzielczością, mocą przetwarzania danych oraz pamięcią. Wszystko wskazuje, że w najbliższych latach ta tendencja będzie konturowana. Całkowicie przejście na systemy telewizji przemysłowej IP będzie wiązało się z ogromnym zapotrzebowaniem na kamery IP, serwery, pamięci oraz inne urządzenia mogące pracować na platformie otwartej. Ogromna konkurencja rynkowa sprawia, że użytkownik posiada gwarancję otrzymania najwyższej jakości produktów, odpowiednio podsuwanych do jego indywidualnych wymagań.

Według analityków rynku i specjalistów od rozwoju sieciowej transmisji danych w latach 2010-2015 ilość przesyłanych za pośrednictwem Internetu danych typu wideo znacznie przewyższy przesył innych danych np. typu fonia. Taka tendencja będzie motorem napędowym dalszego powiększania szerokości pasma oraz rozwoju lepszych technik kompresji obrazu. Wszystkie te elementy przyczynią się do zdecydowanej poprawy jakości i szybkości transmisji obrazów.

Ponadto, w najbliższych latach konturowany będzie także szybki rozwój technologii bezprzewodowych systemów telewizji dozorowe IP. Nowoczesne sieci bezprzewodowe typu mesh oraz niedawno prowadzony nowoczesny standard transmisji bezprzewodowej 802.11n pozwalają na zastosowanie kamer IP w miejscach gdzie wcześniej było to niemożliwe. Protokół 802.11n pozwala na znaczne zwiększenie zasięgu transmisji oraz szybkości przesyłanych bezprzewodowo danych.

CCTV IP – poprawa niezawodności oraz kosztów związanych z zapisem i archiwizacją danych


Jedną z głównych zalet wynikającą z przejścia z analogowych systemów telewizji przemysłowej na monitoring wizyjny IP jest zredukowanie kosztów związanych z nagrywaniem i archiwizacją zarejestrowanych danych. Ponadto, stosowanie urządzeń sieciowych IP pozwala na znaczne zaoszczędzenie miejsca. Doskonałym przykładem są systemy telewizji dozorowej kasyn. Jeszcze do niedawna znajdowały się w nich pomieszczenia wypełnione po brzegi magnetowidami oraz kasetami VHS. Dzięki telewizji dozorowej IP wszystkie te urządzenia można zastąpić kilkoma serwerami wizyjnymi, co zdecydowanie redukuje zapotrzebowanie na przestrzeń.

Telewizja dozorowa IP pozwala także na zwiększenie wydajności oraz niezawodności archiwizowanych danych. Wszystkie obrazy z kamer mogą być za pomocą sieci transmitowane do miejsc znajdujących się na zewnątrz monitorowanych obiektów. Rozbudowanie przestrzeni do archiwizacji danych także jest znacznie prostsza i mniej kosztowna niż w przypadku analogowych systemów monitoringu wizyjnego.

W ostatnim czasie pojawiło się także sporo innowacyjnych rozwiązań związanych z zapisem i archiwizowaniem danych w systemach telewizji przemysłowej IP. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że zapis danych jest lepszy i bardziej niezawodny. Najnowsze systemy monitoringu przemysłowego IP korzystają z napędów SCSI (w celu nagrywania) oraz macierzy dyskowych SATA (w celu archiwizowania danych). Zastosowanie tych dwóch technologii pozwala na zdecydowaną poprawę jakości oraz niezawodności zapisu. Dodatkowo napędy typu SSD (Solid State Drivers) pozwalają na zapis i odczyt danych z imponującą prędkością nawet 100Mb/s. Brak części ruchomych zdecydowanie wydłuża żywotność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Średni czas międzyawaryjny wynosi około 2 miliony godzin, co daje nam prawie 228 lat użytkowania. Napędy typu SSD doskonale nadają się do zapisu dokonywanego na bieżąco.



« wróć
Oferty specjalne
KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info
do góry
Sklep CCTV Instalacje Nowości Polecamy Promocje Oferty specjalne Mapa strony Kontakt
2005-2015 © KAMERY.PL