Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Zaawansowane zarządzanie CCTV IP od SONY

Dobrze znane na rynku CCTV IP oprogramowanie RealShot Manager Sony, w końcu doczekało się premiery wersji zaawansowanej, która uwzględnia wiele uwag użytkowników wersji podstawowej, dzięki czemu zwiększa efektywność pracy najbardziej wymagających systemów telewizji przemysłowej IP. Nowa odsłona RealShot Manager Advanced jest dostępna w wersji na platformę systemu operacyjnego Windows (niezależna aplikacja) lub jako integralna część nowych rejestratorów sieciowych NSR Sony (platforma Linux). Niezależnie od tego na jakiej platformie pracuje system RSM zapewnia on wysoką funkcjonalność i efektywność pracy instalacji CCTV IP.


W porównaniu z wersją podstawową, RealShot Manager w wersji Advanced został doposażony w szereg funkcji, których obecność korzystnie wpływa na komfort obsługi, i tym samym na skuteczność pracy systemu wizyjnego. Niektóre z nowych opcji systemy zarządzania materiałem wizyjnym z kamer IP - RSA Advanced, to:

  Automatyczna rejestracja dowolnej liczby kamer w systemie (wraz z ustawieniem harmonogramu pracy) znacznie skraca czas instalacji i konfiguracji urządzeń wizyjnych.

 • Automatyczne tworzenie i dopasowanie siatki z podglądami obrazów z kamer IP do rozdzielczości monitora.

 • Możliwość tworzenia własnych schematów podglądów obrazów z kamer.

 • Możliwość obsługi kamer za pomocą myszy komputerowej – po kliknięciu na dowolny obszar obrazu kamery, staje się on środkiem obserwowanego obrazu.

 • Możliwość sterowania funkcją ZOOM za pomocą myszy.

 • Rozbudowany moduł wyszukiwania nagrań wideo (wiele kryteriów).

 • Możliwość połączenia krótkich nagrań w jeden długi film.

 • Możliwość eksportu nagrań do powszechnie akceptowanych formatów danych.

 • Wiele opcji wspomagających pracę operatorów:

  • Odróżnienie alarmu od zdarzenia (nie każde wykryte przez kamerę zdarzenie musi zostać potraktowane jako alarm),

  • Możliwość przekazania obrazy z kamery wykrywającej alarm na oddzielnie zdefiniowany monitor (ang. Hot Spot),

  • Definiowanie akcji systemy wizyjnego IP dla określonych zdarzeń.Fot. Okno aplikacji do zarządzania kamerami IP – RealShot Manager Advanced firmy Sony

Rejestratory sieciowe serii NSR-1000 z oprogramowanie RealShot Manager Advanced (platforma Linux)


Nowe rejestratory sieciowe serii NSR-1000 firmy Sony są dostępne w trzech wersjach (NSR-1050H, NSR-1100 i NSR-1200) różniących się od siebie przede wszystkim liczbą obsługiwanych kamer oraz pamięcią dysków twardych. Ze względu na swoją konstrukcję oraz właściwości techniczne rejestratory sieciowe NSR Sony stanowią doskonały sposób na płynne, ekonomiczne i efektywne przejście z typowego analogowego systemy dozorowego na cyfrowy system monitoringu CCTV IP. Każdy z dostępnych rejestratorów serii NSR-1000 pozwala na obsługę zarówno kamer cyfrowych IP, jak i kamer analogowych, bez konieczności stosowania urządzeń dodatkowych np. specjalnych konwerterów czy też serwerów wideo. Wszystkie rejestratory hybrydowe NSR-1000 pozwalają na obsługę do 16 kamer analogowych, zaś różnią się liczbą obsługiwanych strumieni wideo z kamer IP. Najbardziej zaawansowane urządzenie z serii NSR, czyli model NSR-1200 umożliwia nam obsługę do 64 kamer IP, co sprawia, że idealnie nadaje się do pracy w bardzo dużych systemach monitoringu wizyjnego. Niezwykle istotną cechą prezentowanej grupy rejestratorów są specjalne filtry wykrywające zdarzenia, dzięki którym obraz z podłączonych kamer analogowych może być poddawany analizie pozwalającej na skuteczną detekcję ruchu czy też obróbkę w celu transmisji po sieci IP. Kamery sieciowe Sony podłączone do rejestratora NSR mogą przesyłać do niego obraz w celu rejestracji czy też wtórnej analizy, co w rezultacie pozwala na wykrycie zdarzeń, które przypadkiem zostały pominięte. W przypadku współpracy z inteligentnymi kamerami IP Sony (system DEPA) nie jest wymagana wtórna analiza obrazu, co znacznie odciąża rejestrator, i tym samym pozwala na wydajniejszą pracę sieciowych systemów monitoringu wizyjnego.Fot. Rejestrator sieciowy z serii NSR-1000 firmy Sony

Oprogramowanie RealShot Manager Advanced jest platformą otwartą i może efektywnie współpracować ze wszystkimi urządzeniami NSR z serii 1000. Dzięki aplikacji RSM Advanced oraz rejestratorom sieciowym NSR możemy tworzyć instalacje wizyjne składające się z dowolnej konfiguracji kamer analogowych i kamer cyfrowych IP (do 64 kamer dla rejestratora NSR-1200). Ponadto, otrzymujemy możliwość zdalnego zarządzania, podglądania i nagrywania obrazu z dowolnego komputera wyposażonego w omawiany system do zarządzania instalacjami CCTV IP. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów wizyjnych (powyżej 64 kamer) możemy zastosować kilka rejestratorów NSR lub kilka specjalnie przystosowanych komputerów z serwerową wersją RealShot Manager Advanced i centralną bazą użytkowników na jednym z nich. Gdy zaistnieje większe zapotrzebowanie na pamięć dysków rejestratorów NSR w każdej chwili możemy skorzystać z zewnętrznych macierzy (maksymalnie siedem macierzy Sony o pamięci masowej na poziomie 2TB każda). Już teraz firma Sony zapowiada, że w najbliższej przyszłości system zarządzania RealShot Manager będzie wspierał standard ONVIF (ang. Open Network Video Interface Forum), który z całą pewnością okaże się ogromnym przełomem w sieciowych systemach wideo, gdyż będzie zapewniał bezawaryjną i efektywną obsługę urządzeń i rozwiązań sieciowych różnych producentów. Warto również wspomnieć, że już przy najbliżej aktualizacji, oprogramowanie RSM Sony będzie w pełni kompatybilne ze wszystkimi kamerami sieciowymi AXIS (obecnie obsługa pięciu najpopularniejszych modeli), które w opinii specjalistów należą do najlepszych kamer cyfrowych służących do budowy współczesnych systemów monitoringu CCTV IP.

Oprogramowanie RealShot Manager Advanced firmy Sony od połowy bieżącego roku jest dostępne w polskiej wersji językowej, co sprawia, że cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju.

Podsumowanie


RealShot Manager Advanced to bezwątpienia jeden z najlepszych systemów do zarządzania materiałem wizyjnym z kamer IP. Niezwykle istotną cechą tego systemu jest możliwość stworzenia własnego serwera na platformie Windows (samodzielna aplikacja) lub skorzystanie z kompletnego rozwiązania w postaci rejestratorów sieciowych NSR-1000 z RSM Advanced na platformę Linux. Omawiane powyżej rejestratory są doskonałą propozycją zarówno dla systemów analogowo-cyfrowych (hybrydowych), jak i dla instalacji stricte cyfrowych (monitoring IP). Systemy wizyjne bazujące na powyższych rozwiązaniach mogą być ze sobą dowolnie łączone, a w najbliższej przyszłości będą także zapewniały pełną kompatybilność między urządzeniami różnych producentów. Podsumowując, oprogramowanie RealShot Manager Advanced to ogromny krok w przyszłość, gdyż oprócz zaawansowanych i inteligentnych funkcji zarządzania, będzie pozwalać na integrację rozwiązań różnych producentów, co przyczyni się do powstania bardziej efektywnych systemów wizyjnych.« wróć
Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info