Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Pomoc techniczna

Centrala alarmowa

Centrala alarmowa to urządzenie, którego głównym zadaniem jest sterowanie pracą systemu alarmowego pełniącego dozór nad bezpieczeństwem chronionego obiektu. Innymi słowy centrala alarmowa to „mózg” całej instalacji alarmowych zarówno tych chroniących przed włamaniem i napadem, jak i przed zagrożeniami pożarowymi. Zadania central alarmowych nie ograniczają się jedynie to w/w systemów, mogą one bowiem sprawować również kontrolę nad prawidłowym funkcjonowaniem tzw. „inteligentnego” obiektu.


CA-5 P SATEL

Fot. Centrala alarmowa dla małych obiektów CA-5 P SATEL


Centrala alarmowa w sposób ciągły (tzw. 24h na dobę, siedem dni w tygodniu przez cały okres pracy) kontroluje stan systemu alarmowego. Wszystkie próby manipulacji urządzeniami wchodzącymi w skład instalacji alarmowej natychmiastowo są sygnalizowane tzw. alarmem antysabotażowym. Podczas pracy w stanie „uzbrojenia” systemu alarmowego, centrala otrzymuje informacje z poszczególnych czujek, a następnie w wyniku analizy podejmuje decyzje o ew. załączeniu alarmu.


Versa 10 SATEL

Fot. Centralka alarmowa SATEL Versa 10


Współczesne centrale alarmowe mogą współpracować z bardzo szeroką gamą czujek, a dzięki właściwością programowalnym mogą inaczej reagować na sygnał alarmowy pochodzący od czujki ruchu, dymu czy zbicia szyby. Należy również dodać, że do podstawowych zadań central alarmowych należy również zasilanie obsługiwanych przez nie urządzeń.


INTEGRA 32 Satel

Fot. Centrala alarmowa INTEGRA 32 Satel


Podstawowym stanem pracy centrali alarmowej jest czuwanie, i to właśnie w tym trybie pracy centrala chroni obiekt, a każde naruszenie stref chronionych przez czujki systemu jest sygnalizowane załączeniem alarmu. Nowoczesne centrale alarmowe bardzo często posiadają możliwość określenia kilku stref czuwania, co znacznie poprawia jakość ochrony obiektu. Przykładowo pozwala na „uzbrojenie” tylko części systemu alarmowego np. garażu, piwnicy i parteru, podczas gdy czujki w sypialni właściciela obiektu nie są w stanie czuwania. Takie niezależne grupy stref czuwania pozwalają na odpowiednie dostosowanie instalacji alarmowej do wymagań stawianych przez użytkowników oraz do charakteru chronionych obiektów.

Podstawowe zadania central alarmowych:

  • Sygnalizowanie o zdarzeniach alarmowych
  • Monitorowanie i szczegółowe informowanie o zdarzeniach alarmowych w chronionym obiekcie
  • Powiadamianie o zdarzeniach alarmowych np. na zdefiniowany numer telefonu
  • Informowanie użytkownika o stanie systemu i ew. awariach
  • Kontrola dostępu do pomieszczeń z drzwiami wyposażonymi w zamki elektromagnetyczne,
  • Kontrola poprawności działania poszczególnych elementów systemu alarmowego,
  • Integracja z innymi systemami bezpieczeństwa i zarządzania budynku...wróć do pomocy

Oferty specjalne
Newsletter Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami!

KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info