Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Pomoc techniczna

Sygnalizatory alarmowe

Sygnalizator alarmowy to jeden z podstawowych elementów budowy każdej współczesnej instalacji alarmowej, niezależnie od tego czy jest to system sygnalizacji włamania i napadu czy system ochrony przeciwpożarowej.


Fot. Różnego rodzaju sygnalizatory alarmowe (zewnętrzny akustyczno-optyczny, wewnętrzny optyczny, wewnętrzny akustyczny)


Typowy, zewnętrzny sygnalizator alarmowy to blaszane lub plastikowe pudełko wewnątrz którego znajduje się jeden lub dwa piezoelektryczne przetworniki akustyczne (tzw. syreny lub buzery alarmowe) oraz płytkę z elektronicznym generatorem do ich zasilania. Jako element optyczny bywa stosowana kilkuwatowa żarówka, lampa błyskowa lub zespół bardzo jasnych diod LED.


SD-3001 SATEL

Fot. Sygnalizator zewnętrzny SD-3001 Satel


Zewnętrzna konstrukcja sygnalizatorów alarmowych jest odporna na rozbicie, a wszelkie otwory tak zabezpieczone by przenikanie czynników zewnętrznych do wnętrza urządzenia było niemożliwe (obudowa wandaloodporna o podwyższonej odporność na uszkodzenia mechaniczne i przenikanie szkodliwych czynników atmosferycznych np. woda, kurz, itp.). Z reguły współczesne sygnalizatory alarmowe są wyposażane w tzw. styk antysabotażowy w postaci mikrowłącznika, sygnalizującego (wygenerowanie sygnału alarmu) zdjęcie pokrywy oraz odchylenie obudowy od powierzchni montażowej. Wykonania metalowe są z reguły tańsze lecz szybko tracą estetykę na skutek korozji. Obecnie zdecydowana większość sygnalizatorów zewnętrznych posiada obudowy wykonane z wysokoudarowego poliwęglanu PC LEXAN.


SPW-250 Satel

Fot. Sygnalizator wewnętrzny SPW-250 Satel


Spotyka się też sygnalizatory alarmowe wyłącznie optyczne lub wyłącznie akustyczne, o różnych konstrukcjach i zasadach działania - głośniki dynamiczne, dzwonki, syrenki dynamiczne, a także takie wykonania które mają wbudowany akumulator, co powoduje że działają nawet po odcięciu przewodu zasilającego czy oderwaniu od powierzchni montażowej np. ściany.

Do sygnalizacji alarmowej wewnątrz chronionych obiektów używa się sygnalizatorów przeznaczonych do zastosowań wewnętrznych. Mają one zazwyczaj postać niewielkiego pudełka z jednym lub dwoma przetwornikami. Typowy pobór prądu wynosi od 20 do 100mA, toru akustycznego sygnalizatora zewnętrznego około 200mA, toru sygnalizacji optycznej realizowanej przy pomocy zespołu super jasnych diod LED około 250mA. Jeśli tory sygnalizatora mają odrębne zaciski można zastosować taki tryb działania sygnalizacji alarmowej w którym tor akustyczny po wystąpieniu alarmu działa przez kilka do kilkunastu minut, natomiast tor optyczny działa aż do skończenia alarmu (do tzw. „rozbrojenia” systemu alarmowego).

Sygnalizatory zewnętrzne należy montować w dobrze widzianych miejscach na elewacji obiektu, na wysokości minimum 4 metrów. W przypadku sygnalizacji wewnętrznej zaleca się stosowanie sygnalizatorów akustycznych.



...wróć do pomocy

Oferty specjalne
KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info
do góry
Sklep CCTV Instalacje Nowości Polecamy Promocje Oferty specjalne Mapa strony Kontakt
2005-2015 © KAMERY.PL