Wysokie rabaty
Gwarancja
Dodaj kamere

Polecane strony

archiwum CCTV - info o zmianach i nowościach

uchwyty LCD plazma - profesjonalne uchwyty do monitorów i TV LCD / Plazma - producent

monitoring CCTV - hurtownia zabezpieczeń, systemy alarmowe, kamery, monitoring ip

monitoring ip cyfrowe systemy CCTV ip

Uchwyty LCD TV

Pomoc techniczna Pomoc techniczna

Pomoc techniczna

Zasilacze do instalacji alarmowych

Każdy system alarmowy, niezależnie czy jest systemem sygnalizacji włamania i napadu czy też systemem sygnalizacji przeciwpożarowej musi posiadać dwa niezależne od siebie źródła zasilania: podstawowe i rezerwowe. Podstawowe źródło zasilania – jest to źródło dostarczającą energię elektryczną zasilającą całą instalację alarmową w przeważającym okresie eksploatacji. Najczęściej jest to zasilacz napięcia stałego 12V, zasilany z sieci energetycznej napięciem 230V. Spełnia on dwa fundamentalne zadania. Pierwszym zadaniem jest dostarczanie energii do zasilania centrali i innych urządzeń wchodzących w skład systemu alarmowego. Drugie zadanie to doładowanie i konserwacja rezerwowego źródła zasilania, oraz automatyczne przełączanie zasilania urządzeń na alternatywne źródło w przypadku zaniku napięcia z sieci energetycznej.


Zasilacz buforowy APS-30 Satel

Fot. Zasilacz buforowy APS-30 Satel


Rezerwowe źródło zasilania – jest to źródło dostarczające energię elektryczną zasilającą instalację alarmową w przypadku zaniku energii ze źródła podstawowego. Najczęściej rezerwowym źródłem zasilania jest akumulator 12V. Akumulatory żelowe są ołowianymi akumulatorami kwasowymi, w których kwas siarkowy ma postać żelu. Nie ma tu konieczności stałego kontrolowania i uzupełniania poziomu elektrolitu, ale obowiązują takie same pozostałe zasady eksploatacji jak w przypadku konwencjonalnych akumulatorów kwasowych. Przede wszystkim należy pamiętać aby napięcie w czasie doładowywania akumulatora nie przekraczało poziomu 14,4V, gdyż w przeciwnym wypadku może dojść do przeładowania, co znacznie przyspieszy zużycie akumulatora. Optymalne końcowe napięcie ładowania powinno wynosić około 13,8V. Ponadto, należy również pamiętać, że w czasie pobierania energii z akumulatora napięcie na jego zaciskach nie powinno być mniejsze od 10,5V, gdyż może to spowodować nieprawidłową pracę systemu alarmowego.


Zasilacz buforowy APS-15 Satel

Fot. Zasilacz buforowy APS-15 Satel


Każde z w/w źródeł zasilania powinno zapełnić pełne pokrycie zapotrzebowanie systemu alarmowego w energie elektryczną. Znamionowym napięciem zasilania urządzeń wchodzących w skład systemów alarmowych jest napięcie stałe 12V z dopuszczalnymi odchyleniami w zakresie od -15% do +25% (od 10,2V do 15V)

Przełączanie zasilania systemu sygnalizacji i włamania ze źródła podstawowego na rezerwowe i odwrotnie musi odbywać się automatycznie i nie może mieć najmniejszego wpływu na poprawność pracy poszczególnych elementów instalacji alarmowej. W zależności od zagrożeń i stopnia zabezpieczenia obiektu rezerwowe źródło zasilania powinno zapewniać pracę systemu nie której niż 72 godziny.

W rozbudowanych systemach alarmowych dla dużych obiektów gdzie prąd pobierany przez poszczególne zewnętrzne urządzenia instalacji jest większy od prądu, jaki można pobrać z zasilania centrali, konieczne jest zastosowanie zasilacza dodatkowego. Najczęściej zasilacze dodatkowe posiadają własną obudowę z miejscem na akumulator.


Zasilacz buforowy APS-1012 Satel

Fot. Zasilacz buforowy APS-1012 Satel




...wróć do pomocy

Oferty specjalne
KAMERY.PL na YouTube KAMERY.PL na Facebook Odwiedź KAMERY.PL również na:

info
do góry
Sklep CCTV Instalacje Nowości Polecamy Promocje Oferty specjalne Mapa strony Kontakt
2005-2015 © KAMERY.PL